Kristjan Tamm kaotas üksikmängus, kuid sai paarismängus loobumisvõidu

– Kristjan Tamm / Foto: ETL/Igor Pissarev

Kuigi Kristjan Tamme võis lugeda Brcko (Bosnia) M15 ITF-i turniiri avaringis soosikuks Dušan Rajici (Serbia, ATP 2023.) vastu, sai eestlane siiski kaotuse 4:6, 5:7.

Pikk ootamine, et alles reedel pääses Tamm väljakule, võis kindlasti vaimselt mõjuda. Arvatavasti oli vastasel lihtsam, sest Serbia piiri ääres asuv Brcko on talle ikkagi kodusem paik. Igatahes esimeses setis hoidsid mõlemad oma pallingut üsna kindlalt, välja arvatud ühes geimis, mille Tamm kaotas seisul 2:2. Eestlasel ei olnud ühtki murdepalli, vastasel üks.

Teises setis mängiti vaid kaks geimi rohkem, aga see kestis üle poole kauem – esimene sett 36 minutit, teine 1 tund ja 14 minutit. Geimid olid nüüd palju tasavägisemad ja seisuks 2:2 oli ka kumbki teinud ühe murde – Rajic enne ja Tamm pärast. Kahjuks kaotas Tamm seisul 5:5 oma servigeimi nulliga. Ta võitles viimases geimis kõvasti, aga kolmest murdepallist ühtki realiseerida ei suutnud, vastane kasutas kolmanda matšpalli ära. Murdepallide realiseerimine saigi Tammele saatuslikuks – temal 7st 1, Rajicil 6st 3.

Statistika näitab, et Tamm servis paremini – 6 ässa ja 4 topeltviga, Rajicil vastavalt 0 ja 6. Esimese servi õnnestumisprotsendis erilist vahet polnud – Tamm 55 ja Rajic 56. Aga serblane võitis esimeselt servilt rohkem punkte, (81% vs 72%), mis näitab, et ässade puudumisele vaatamata oli tema palling siiski ohtlik.

Paarismängus said aga Tamm ja Maksim Krapivin (Venemaa) mänguta teise ringi, sest loobusid nende sakslastest vastased Joel Vincent Link ja Leopold Zima. Zima oli hommikupoolses üksikmängus seisult 1:6, 0:1 andnud loobumise, ilmselt tema vigastuse tõttu sakslased mängima ei tulnud.

Brckos peetakse ajakavas mahajäämise tõttu täna veel üksikmängu 2. ring, aga paarismäng jätkub laupäeval veerandfinaalidega.