fbpx
Close

Federer lükkab come back`i järjest edasi: järgmise aasta teises pooles olen platsil!

– Roger Federer / Foto: imago_images/PaulZimmer/Scanpix

Šveitsi legend Roger Federer rääkis Itaalia Sky Sportsile, et loodab väljakule naasta 2022. aastal, kuid Austraalia lahtistel teda veel ei näe. Kuigi hiljuti liikus ringi lootusrikkamat informatsiooni.

Federer käis käesoleva aasta augustis põlveoperatsioonil, kolmandat korda viimase kahe aasta jooksul.

40-aastane Federer lootis platsil olla juba 2022. aasta alguses, kuid kahjuks peab sellega veel ootama ning järgmise aasta Australian Openil ta ei mängi. Seni naudib šveitslane aega oma abikaasa ja nelja lapsega.

„Olen pettunud, kuid ma ei kiirusta. Pole suurt vahet, kas tagasi tulla 40-, 41-, või 42-aastasena, tähtis on tagasi tulla. Olen õnnelik isa. Ja mul on hea meel, et ma saan varsti taas autot juhtida.“

Federer oli viimast korda väljakul Wimbledonis, kus sai veerandfinaalis kolmes setis lüüa poolakalt Hubert Hurkaczilt, viimase seti koguni 6:0.

„Kõik võtab aega. On pisut kurb ning pettumust valmistav, kuid ma teadsin, et taastumiseks läheb kaua aega. Teadsin, millised tagajärjed operatsioonil on. Mu soov on jätkata tennise mängimist kõrgeimal võimalikul tasemel, kuid ma võtan ühe sammu korraga. Praegu keskendun taastumisele. Olen viimaste aastate jooksul palju õppinud. Kõige olulisem on tagasi tulla! Midagi ei muutu kuu või paariga. Ma ei taha kiirustada, ma tahan tagasi tulla! Seda ütleb mulle mu süda. Olen oma tiimile toetuse eest äärmiselt tänulik. Saan juba probleemideta käia ning peagi ka autorooli istuda.“

20-kordne suure slämmi võitja lisas, et järgmisel aastal teda ATP Finalsitel tõenäoliselt ei näe:“ Liiga suur osa hooajast jääb vahele.“

Ka Federeri treener Ivan Ljubicic kinnitas, et šveitslane plaanib igal juhul 2022. aastal ATP tuurile naasta, kuid Austraalia lahtised on välistatud.

„Pole mingit võimalust. Kui sa oled 40, siis sa ei taastu enam nii kiiresti, kui varem. Ja sa naased suurde mängu alles siis, kui sa oled 100 protsenti terve. Oleme palju omavahel rääkinud ja võin garanteerida, et Federer tahab tennisega jätkata. Ma ei usu, et ta lähiajal oma karjäärile lõplikult joone alla tõmbab,“ ütles Ljubicic.

scroll to top