fbpx
Close

Roger Federer kordas turniirivõitude isiklikku rekordit

Roger Federer võitis Baselis üheksandat korda. / Foto: GTY/Scanpix

Legendaarne Roger Federer on kindlasti üks väheseid tennisiste maailmas, kes on enim turniirivõite saanud oma sünnilinnas. Niisuguse au saab Federer endale alates eilsest, kui ta võitis Baselis oma 9. tiitli. Tegelikult pole see šveitslase absoluutne rekord, sest suvel peetaval Halle muruväljaku turniiril on ta samuti 9 korda võitnud.

8 korda on Federer võitnud Wimbledoni suure slämmi turniiri ning 7 korda Cincinnati ja Dubai turniiri. Kuid ikkagi ei saa Federer vastu Rafael Nadalile, kes on Monte Carlos võitnud lausa 11 korda.

Federer alistas Baseli finaalis 7:6, 6:4 üllatusmehe Marius Copili (Rumeenia, ATP 60.), kes jõudis põhiturniirile kvalifikatsiooni kaudu.”Võita taas kodulinnas, teadmata, kas see võis olla siin minu viimane võimalus mängida finaalis, tähendab mulle muidugi palju ja muudab tundeliseks,” ütles Federer, kelle karjäär on ju kindlasti lõpusirgel. Aga punkti panna ta ei kavatse – seda näitas ka tema ütlus, et ta ei tea, kas see oli viimane kord.

Baselist vähem kui tuhande kilomeetri kaugusel toimunud Viini turniiri võitis Kevin Anderson (LAV), kes alistas finaalis Kei Nishikori (Jaapan) 6:3, 7:6. Mõlema jaoks oli see ülitähtis mäng, sest Anderson kindlustas võiduga pääsu ATP finaalturniirile, Nishikori oleks aga esikohapunktide korral tõusnud esikaheksa lävele ja saanud parema võimaluse Pariisis ATP finaalturniiri koht tagada.

scroll to top