fbpx
Close

Justine Henin Serena Williamsile: elu võib olla imeline ka pärast tennist

– Justine Henin / Foto: PA-Wire/Press-Association-Images/Scanpix

Serena Williams, kes sai septembris 40-aastaseks, pole pärast 2017. aasta Austraalia lahtistel triumfeerimist suure slämmi turniiridel võitjatrofeeni jõudnud. Belgia omaaegne staar Justine Henin rääkis Eurospordile, miks see tema arvates nii on.

39-aastane Henin, kes kohtus Williamsiga tenniseväljakutel 14 korda ning väljus neist võitjana kuuel korral, ütles, et noored mängijad ei karda enam Serena Williamsit.

„Noored tennisistid ei pelga enam Serenat,“ on Henin veendunud.

„Meie kõik kartsime teda, mitmed head tüdrukud kartsid temaga mängimist aastaid. Nüüd see enam nii ei ole ning loomulikult tunnetab seda ka Williams ise. See tingib eneseusu vähenemise, enesekindlus kaob ja on näha, et tema olek väljakul on muutunud. Loomulikult võib küsida, kas Serenal on ikka piisavalt motivatsiooni. Ja ausalt vastates, siis kindlasti mitte.“

„See ei võta temalt tema saavutusi ära, ja ta jääb alati eriliselt silmapaistva mängijana tennise ajalukku,“ lisas Henin, kes ise jättis tipptennise õige noorelt. Vaid paar nädalat enne oma 26. sünnipäeva karjääri lõpetanud belglanna võitis seitse suure slämmi turniiri ning tuli ka 2004. aastal olümpiavõitjaks.

Serena Williams jõudis aastatel 2018 – 2019 neljal korral suurel slämmil finaali, kuid kaotas kõik matšid kahes setis erinevatele mängijatele. Ameeriklanna pole profimatše mänginud pärast Wimbledoni esimeses ringis saadud vigastust. Ta loobus ka Austraalia lahtistest viidates kehvale füüsilisele vormile.

„Ma olen veendunud, et eesmärk, mille Serena on endale võtnud – võita veel vähemalt üks suure slämmi turniir – ei täitu. Seda lihtsalt ei juhtu. Sellegi poolest tahan ma öelda, et meie generatsioonis oli ta uskumatu mängija. Mäletan kui palju pahandust ta mulle väljakul suutis teha, tahaks uskuda, et ta on selleks võimeline ka praegu, kuid… olgem realistid. Elu võib olla imeline ka päras tennist,“ sõnas Henin. Williams mängis 2021. aastal vaid viiel turniiril, neist kolm olid suure slämmi turniirid. Võitude-kaotusete suhe oli 12:5, parimaks resultaadiks jäi poolfinaalikoht Melbourne Parkil.

scroll to top