fbpx
Close

Rafael Nadal: ma pole French Openil favoriit

Rafael Nadal pärast võitu Australian Openil. / Foto; AFP/Scanpix

Rafael Nadal pürib järgmise kahe nädala jooksul Prantsusmaa lahtiste 14. tiitli poole, kuid kindlasti on õhus küsimärgid. Eriti pärast seda, kui hispaanlane kaotas Madridi turniiri veerandfinaalis kaasmaalasele ja hilisemale tšempionile Carlos Alcarazile. Seejärel jäi ta Roomas kolmandas ringis alla kanadalasele Denis Shapovalovile.

Tänavuse teise suure slämmi turniirieelsel pressikonverentsil lükkas Nadal oma favoriidiseisuse ümber ning ütles, et jalg teeb endiselt valu. „Kindlasti ei ole ma favoriit number üks, seda näitavad ka hiljutised tulemused, kuid resultaadid pole mind kunagi muretsema pannud,“ sõnas Nadal.

„Loomulikult olen üks kandidaatidest tiitlile. Olen siin pidanud ennast tiitlipretendendiks kogu karjääri vältel, kuid täna loe ma ennast üldse mingiks favoriidiks. Kuid kunagi ei tea, mis võib juhtuda.“sõnas Roland Garrosi 13-kordne võitja reedel. „Valu ei kao tõenäoliselt kuhugi. Sõltub, kui suur ja tugev valu on ja kui palju olen ma võimeline täiest jõust mängima. Aga see pole minu jaoks midagi uut, elan sellega (valuga) iga päev ja see pole mingi üllatus.“

„Olen siin, et mängida tennist ja võidelda välja parim võimalik tulemus Roland Garrosel. Ja kui ma ei usuks, et see võimalik on, siis ma poleks siin,“ jätkas Nadal. „Teen nii palju tööd kui võimalik, harjutan nii hästi kui võimalik. Mu tõeliseks eesmärgiks on hoida tervist ja mängida piisavalt head tennist, et luua endale häid võimalusi.”

Aeg näitab, kas Nadali jalg paraneb piisavalt, et olla taaskord Roland Garrosel tiitlinõudlejate seas ning võita hooaja teine suure slämmi tiitel. Nadal asub loositabelis ühes pooles nii Novak Djokovici (võimalik veerandfinaal), kui ka Alcaraziga (poolfinaal). Vaatamata suhteliselt keerulisele loosile on Nadal öelnud, et ta ei mõtle järgmisele matšile enne, kui vastane päriselt teada.

„Mentaalses plaanis pole mul absoluutselt vahet,“ ütles ta. „Tennises ongi nii, et kui vaadata asetatud mängijate nimesid, siis on raske. Kuid tegemist on Grand Slamiga ja kunagi pole ette teada, kuidas läheb. Olen tõenäoliselt piisavalt alandlik, et panna kogu fookus järgmisele matšile, ükskõik, kes mul vastas ei oleks. Ja praegu keskendun esimesele ringile.“

Enne kui 21-kordne suure slämmi võitja hakkab mõtlema võimalikule kohtumisele Djokovici või Alcaraziga, peab ta jagu saama esimesest takistusest: esmaspäeval mängib Nadal French Openi avaringis austraallase Jordan Thompsoniga.

scroll to top