fbpx
Close

Rafael Nadal loobus Pariisis tiitli kaitsmisest, loodab naasta aasta lõpus

Rafael Nadal teatamas oma loobumisest Pariisis. / Foto: EPA/Scanpix

14-kordne Prantsusmaa lahtiste võitja Rafael Nadal ei tule tänavu Pariisis tiitlit kaitsma, sest puusavigastus, mis segab hispaanlast Australian Openist alates, pole ikka veel piisavalt paranenud.

“Vigastuse areng pole olnud selline nagu lootsin,” ütles Nadal tänasel pressikonverentsil, mille ta kutsus kokku just loobumisteate avalikustamise eesmärgil. “Paranemise graafikust pole enam mõtet rääkida. Roland Garrosis mängimine on võimatu. Arvestades, mida see turniir mulle tähendab, võite arvata, kui raske mulle on loobumine.”

Kuigi vahepeal oli juttu, et Nadal võitleb ajaga, kas olla valmis Pariisis mängimiseks või mitte, ei ole tal nüüd enam kindlat ideed, millal ta saaks naasta. “Veel paar kuud ma kindlasti ei mängi,” sõnas Nadal, kes arvas, et võib-olla septembrikuisel Davis Cupi turniiril on reaalne naasta. “Peamine eesmärk on olla 100% valmis järgmiseks hooajaks, mis usutavasti on minu karjääri viimane. Praegu ma ei hakka naasmise kuupäeva paika panema, Kui praegu edasi mängiksin, siis ma ei usu, et saaksin üldse järgmisel hooajal kaasa teha neil turniiridel, kus mul on plaanis fännidega hüvasti jätta.”

Nadal lisas, et ei ole kindel, kas ta järgmisel hooajal on sedavõrd võitlusvõimeline, et slämmiturniiridel head tulemust teha. “Püüan anda lihtsalt endale võimaluse tulla oma viimaseks hooajaks platsile tagasi,” ütles Nadal. Lõpetuseks ütles hispaanlane, et Roland Garros on suur turniir igal juhul – kas temaga või temata. “Tulevad uued meistrid ja see turniir saab alati olema edukas.”

scroll to top