fbpx
Close

Prantsusmaa lahtised lükati nädala võrra edasi, aga mängijad ei usu selle toimumisse

Roland Garrosi staadioni Simonne Mathieu nimeline väljak. / Foto: AFP/Scanpix

Prantsusmaa lahtised meistrivõistlused, mis peaks tavalise kalendri korral olema aasta teine slämmiturniir, on nüüd lükatud veel nädala võrra edasi ja selle toimumise uued kuupäevad on 27. september – 11. oktoober.

Kui esimene edasilükkamine hiliskevadelt sügisesse oli tingitud koroonaviiruse pandeemiast, siis nädal olukorda palju ei muudaks, ent antud juhul oli põhjus kalendri kooskõlastamises teiste turniiridega. Eriti just US Openi korraldajad polnud rahul, et Roland Garrosis alustatakse nädal pärast nende slämmiturniiri lõppu (13. september). Nüüd on vahe kaks nädalat. “Minu arust on see võistlus surnud,” sõnas Yannick Noah, French Openi 1983. aasta võitja. Ta lisas, et on vestelnud ka turniiri direktori Guy Forget’ga, kes samuti näeb turniiri toimumises probleeme. “Roland Garrosi jaoks on ühe aasta vahelejäämine katastroof,” lisas Noah, aga ta pelgab, et otsus toimumise kohta ei ole prantslaste kätes.

Ühe suure võistluse Prantsusmaa juba ära jättis, augusti lõpus ei toimu Pariisi planeeritud kergejõustiku EM-võistlusi. Prantsusmaa spordiminister Roxana Maracineau hoiatas, et suuri spordivõistlusi ilmselt enne septembrit ei toimu ja lisas: “Sport ei ole praegu ühiskonnas prioriteet.”

Ka kolmekordne suure slämmi turniiride võitja Andy Murray pelgab, et tänavu ei toimu enam ühtki slämmiturniiri. “Ma ei usu isegi, et septembris on suur sport tagasi. Selleks peaks kogu maailm uuesti normaalseks muutuma ja reisimiskeelud igal pool lõpetatama,” sõnas Murray. Šotlane pidas silmas, et tennise osavõtjaskond tuleb kokku kõigist maailma osadest. “Kui näiteks Roland Garrosi ajaks on Euroopas koroonaviirusega kõik korras, aga osadest riikidest ei saa mängijaid kohale tulla, siis niisugustes oludes võistelda poleks õige.”

scroll to top