Daniil Glinka pääses ainsana veerandfinaali

– Daniil Glinka / Foto: Igor Pissarev/ETL

Neljapäeval ITF-i turniiridel võistlustules olnud Eesti mängijaist sai võidu ainult Daniil Glinka (7), kes Vaasa M15 turniiri teises ringis alistas Leonid Sheyngezikhti (Bulgaaria) 2:6, 6:2, 6:4.

Glinka tõi mängu murrangu tegelikult juba esimese seti lõpus, kui ta seisult 0:5 võitis kaks geimi, kuid avasetti enam ei päästnud. Otsustav sett oli kõige võrdsem ja Glinkale tõi edu servimurre seisul 4:4. Glinka lõi koguni 10 ässa, kuid tegi ka 6 topeltviga. Esimeselt servilt võitis Eesti tennisist 76% punktidest, millega ta vastast (62%) selgelt ületas. Veerandfinaalis kohtub Glinka kolmandana asetatud Luca Castelnuovoga (Šveits, ATP 714.).

Teisest ringist üritas edasipääsu ka Siim Troost, kuid tema vastane oli esimesena asetatud Ivan Nedelko (ATP 235.). Tasavägise esimese seti järel kaotas Troost 6:7, 1:6. Esimeses setis oli vastasel kolm ja Troostil üks murdepall, aga mõlemad hoidsid servi. Tie-breakis tuli Troost 2:5 kaotusseisust järele 5:5. Esimese settpalli teenis vastane, kuid seisul 7:6 oli võimalus ka Troostil. Lõpuks aga võitis Nedelko 9:7.

Samuti mängis esimesena asetatud tennisisti, Alice Tubelloga (Prantsusmaa, WTA 595.) Monastiri W15 turniiril Helena Narmont, aga tema nii visa vastupanu nagu Troost ei suutnud avaldada. Narmont kaotas 1:6, 1:6. Heraklioni W15 turniiril kaotas Katriin Saar Simona Ogescule (Rumeenia, 8) 3:6, 2:6 ja Anet Angelika Koskel Galateia Mesochoritoule (Kreeka) 4:6, 3:6.

Paarismängus olid veel kokurentsi jäänud Johannes Seeman/Troost, kuid Vaasa turniiri veerandfinaalis kaotasid nad napilt neljandana asetatud Hazen Nawile (Süüria) ja Robert Strombachsile (Saksamaa) 6:2, 4:6, 7:10. Matši tie-break’is jõudsid eestlased 2:5 kaotusseisust ette 7:6, kuid kaotasid siis neli viimast punkti.