Kaleva Openil hoolitses eestlaste parima tulemuse eest Jasmine Shein

– Tennisereket ja tennisepall / Foto: Pixabay

Soome linnas Oulus jätkuval Kaleva Openil on eestlaste jaoks võistlus läbi, kuid parimana jõudis Jasmine Shein TE U14 3. kategooria üksikmängu turniiril poolfinaali. Ka paarismängus jõudis Shein nelja parema sekka, seda koos kaasmaalanna Karoliina Kuhiga.

Tavakohaselt oli Põhja-Soomes toimuval Kaleva Openil osalejaid vähevõitu, sellegipoolest võib Jasmine Sheini nelja parema hulka jõudmist igati korda läinud võistluseks lugeda. 16 osaleja hulgas alistas Shein esimeses ringis Rootsi mängija Wilhelmina Lindorffi 6:2, 6:1 ning teises kohtumises veelgi kindlamalt Soome mängija Hanna Vanni 6:1, 6:1. Poolfinaalis tuli tunnistada aga esimesena asetatud Soome tütarlapse Ilona Haavisto 6:1, 7:5 paremust.

U14 paarismänguturniiril osales kaheksa paari. Eesti paar Jasmine Shein ja Karoliina Kuhi alistasid esimese vastase Anna Moed/Hanna Vanni ilmselt turniiri pingelisemais ja kõige tasavägisemas kohtumises 6:2, 3:6, 13:11. Poolfinaalis oldi vastamisi esimesena asetatud Soome paariga Irina Rissanen ja Emma Tuominen ning jäädi alla 2:6, 1:6.

U14 poisse osales kokku 24 ning kolm meie noormeest (Hugo Narmont, Aaron Kelle ja Kaspar Jaani) said mänguta 1/8 finaali. Neist veerandfinaali jõudis 6:2, 6:2 võiduga taanlase Finn Sulugiuci üle vaid Narmont. Veerandfinaalis läks Narmont vastamisi Norra U14 kolmanda numbri Paul Hjortelandiga ning vastu tuli võtta 2:6, 1:6 kaotus.

Poiste seas sai võidu kirja ka Ralf Filip Kivari, kes avaringis alistas Soome poisi Joel Nylandi 6:0, 6:1. Teises voorus tegi  Kivari südi partii, kuid pidi siiski tunnistama Norra U14 teise numbri Maximillian Sartz-Lunde 6:2, 6:4 paremust.

U14 poiste paarismänguturniiril 11 paari seast jõudsid Kaspar Jaani/Hugo Narmont poolfinaali. Avavoorus olid nad vabad, alistasid teises ringis Soome paari Mathias Rikhard Merve/Leevi Metsäranta 6:2, 7:5, kuid alistusid poolfinaalis teisele Soome paarile Topi Ollila/Miro Savaolainen 2:6, 4:6.

Kuni 16-aastaste tütarlaste seas oli osalejate arv eriti tagasihoidlik. Kümne tüdruku seas sai Eesti tütarlaps Kendra Aidla kirja võidu ja kaotuse. Avavoorus vaba olnud Olga Morozova pidi veerandfinaalis leppima allajäämisega põhjanaabrite noorele valgepallurile Erda Kemppainenile 2:6, 1:6.

Noormeeste U16 turniiril omas esimest asetust meie mängija Kaspar Lusti. Avavoorus vaba olnud Lusti alistas teises ringis kaks aastat noorema taanlase, Andreas Philip Cort Malee Hanseni põnevas kohtumises 7:5, 4:6, 7:6 (2). Veerandfinaalis kohtus Lusti Norra mängija Sander Juuhl Sivertseniga. Seekord jäi norralane 6:3, 6:3 peale.

Paarismängus sai Lusti koos Leedu lipu all võistleva Ignas Grusniusega avaringis, mis ühtlasi oli kohe veerandfinaal, 6:3, 6:1 võidu Soome duo Elias Söderholm/Oliver Vainiopää üle. Poolfinaalis aga Eesti/Leedu paaril teisest Soome paarist Niklas Korsström/Leo Stenlund jaks üle ei käinud ja 6:0, 6:3 võiduga pääsesid finaali soomlased.

Juba järgmisel esmaspäeval algab Läti pealinnas Tennis Europe`i  turniir Riga Open – Inspired by Tennis põhiturniir. TE 2. kategooria võistlus toimub nii U12, U14, kui ka U16 vanuseklassis. Eestlaste osakaal on suurim U14 vanuseklassis.