fbpx
Close

Patrick Mouratoglou kutsus üles rahaliselt toetama madalama edetabelikohaga mängijaid

– Patrick Mouratoglou | Foto: EPA/Scanpix

Tuntud Prantsusmaa tennisetreener Patrick Mouratoglou, kes juhendab Serena Williamsit ja juhib endanimelist tenniseakadeemiat, kutsus üles tennise katusorganisatsioone toetama edetabelis tagapool asuvaid mängijaid.

Mouratoglou kirjutas sellekohase postituse Twitteris, kus ta arvas, et ITF, WTA ja ATP peaksid koos maha istuma ja mõtlema, kuidas vähema sissetulekuga tennisiste aidata. “Erinevalt jalgpalluritest või korvpalluritest ei ole tennisistidel lepingulist aastapalka,” rõhutas Mouratoglou. “Nad on nagu eraettevõtjad. Nad peavad maksma reisikulud, tasuma treenerile, aga nende sissetulek sõltub ainult auhinnarahadest.” Erinevalt tippmängijaist pole tagumistel mängijatel ka tasuvaid sponsor- ja reklaamilepinguid.

Prantslasest treeneri arvates on koroonaviiruse pandeemia tõttu tekkinud ebaõiglane olukord. “Üsna hirmus on mõelda, et maailma ühe populaarseima spordiala, mida jälgib miljard inimest, paremuselt sajas mängija tuleb vaevu ots otsaga kokku,” ütles Mouratoglou.

Kui 2018. aastal tehti uurimus kihlveopanustest tingitud tennise kokkuleppemängude kohta, siis selle põhjal leiti, et maailmas on umbes 250-350 tennisisti enam-vähem majanduslikult kindlustatud ja sel põhjusel võivadki paljud teised vastu võtta petturite ettepanekuid mäng meelega kaotada. Sest nii nad teenivad vahel rohkem tulu kui auhinnaraha arvel.

Mouratoglou lisas oma kirjas, et maailma tennis vajab suurt hulka madalama rankinguga mängijaid. “Me kõik toetume katusorganisatsioonidele, kellele oleks võimu kaitsta tennisemajandust ja vastutada sotsiaalse poole eest. Me ei saa jätta madalama edetabelikohaga mängijaid oma muredega üksi. Tennis vajab muutusi, aeg on alustada sellekohast arutelu,” lõpetas Mouratoglou oma pöördumise.

scroll to top