fbpx
Close

Pärnus selgusid meeste teise ja kolmanda liiga paarismängu Mastersi võitjad

– Hendrek Kelder, Aivar Nurme, Toomas Kuum ja Kristjan Kuutok / Foto: Rainer Änilane

Detsembrikuu alguses peeti Pärnu Tennisehallis SEB Liigatennise sarja meeste teise ja kolmanda liiga paarismängu tänavuse hooaja Masters. See traditsioon on jätkunud juba üle kümne aasta.

Teises liigas oli enamus tugevamatest mängijatest kohal. Vahetult enne Mastersit üldliidriks tõusnud Ants Aidla koos oma mängupartneri Jevgeni Smirnoviga olid ainsad olulised figuurid, kes seoses välisreisiga puudusid. Kaheksa paari oli jagatud kahte alagruppi vastavalt edetabelipunktidele ja analoogselt ATP finaalturniiril kasutatud asetustele.

A alagrupp tundus ühtlasem ja seda tõestas ka hilisem võistluse käik. Pikalt hooaja jooksul edetabelit juhtinud Vladimir Issajev ja Ilja Poljašov kõrbesid Mastersil täielikult, kaotades kõik kolm mängu. Kolm paari kogus võrdselt kaks võitu, ent settide suhe viis poolfinaali paarid Toomas Kuum/Kristjan Kuutok ja Hendrek Kelder/Aivar Nurme. Kuuest mängust neli läksid otsustavasse setti.

B alagrupi kaks edasipääsejat poolfinaali olid turniiri favoriidid Kuldar Lääne/Urmas Pilter ja Urmas Lagle/Rainer Änilane.  Selles alagrupis oli võitja selgitamiseks otsustavat setti tarvis vaid ühes mängus.

Poolfinaalid: Kuum/Kuutok – Lagle/Änilane 3:6 6:1 10:5 ja Kelder/Nurme – Lääne/Pilter 6:3 2:6 11:9. Esimeses poolfinaalis juhtisid Lagle/Änilane küll kiiret lõppmängu 4:0, ent edasi haarasid initsiatiivi vastased. Lääne/Pilter omasid Kelder/Nurme vastu kiires lõppmängus seisul 9:7 kahte matšpalli, ent passiivsus maksis neile võidu.

Finaalis tegid oma turniiri parima esituse Kuum/Kuutok ja nii võideti Kelder/Nurmet üllatavalt kindlalt 6:4 6:1.

– Rainer Hinno, Madis Eichler, Ahti Rattasep, Ranno Treial, Roy Puuström ja Erkki Aljas / Foto: Toomas Kuum

Kolmandas liigas osales Mastersil kuus paari ning kõik mängisid omavahel läbi. Palju ei puudunud, et tekkinuks surnud ring viie paari vahel, kus kõigi kontol oleks kolm võitu. Sellise olukorra elimineerisid viimases voorus tartlased Ahti Rattasep ja Ranno Treial. Kõige kaugemalt kohale sõitnud mehed näitasid tasakaalukat tennist ja saavutasid Mastersil teenitud esikoha. Olulisemates mängudes olid Rattasep/Treial paremad Madis Eichler/Rainer Hinnost 7:5 7:5 ja Erkki Aljas/Roy Puuströmist 6:4 7:5.

Eivo Kruutmann ja Priit Tasane suutsid tartlasi küll alistada 6:4 2:6 11:9, aga see ei aidanud neil tõusta neljandast kohast kõrgemale. Teise koha hõivasid finaalturniiril Madis Eichler/Rainer Hinno Erkki Aljase/Roy Puuströmi ees.

scroll to top