fbpx
Close

Venelane Nikita Burmakin murdis rannatennises Itaalia võimu

– Rannatennis / Foto: Eneli Lattik

Rannatennises tegi ajalugu venelane Nikita Burmakin, kellest sai esimene mitte-itaallasest eurooplane, kes asus juhtima maailma edetabelit.

Rannatennises mängitakse küll ainult paarismängu, aga kuna erinevatel turniiridel on paljudel juhtudel erinevad paarilised, on maailma edetabel ikkagi individuaalne. Alates 2008. aastast, kui hakati ITF-i egiidi all turniire mängima, on meeste edetabelit peaaegu eranditult juhtinud itaallased, kuid korraks pääses liidrikohale ka brasiillane Vini Font. Nüüd aga murdis itaallaste hegemoonia Burmakin, kes 2018. aastal on võitnud 18 turniiri. Ent temagi on kasutanud “Itaalia abi”, sest enamik võite on ta saanud koos Tommaso Giovanniniga.

Pöörde tõi edetabelisse Aruba saarel Oranjestadis peetud 50 000 dollari suuruse auhinnafondiga (rannatennises maksimaalne auhinnaraha) turniir, mille Burmakin/Giovannoni võitsid. aga senine edetabelijuht Luca Cramarossa koos hispaanlase Antoni Ramos Vieiraga langes välja juba 2. ringis. Meeste maailma edetabeli esikümnes on sellegipoolest 8 itaallast, neist parimana Giovannoni teine. Vieira asub teise mitte-itaallasena 3. kohal. Parim eestlane Priit Pihl asub 179. kohal, tal on 50 punkti, võrdluseks Burmakinil 1180 punkti. Edetabelipunkte on teeninud kokku 12 Eesti rannatennisemeest.

Naiste rannatennise edetabelit juhib Daina Flaminia ja koos temaga on esikümnes 6 itaallast. Brasiilia on esindatud TOP10-s kahe, Saksamaa ja Venezuela ühe mängijaga. Eesti parimatena jagavad Eneli ja Kätlin Lattik 119 punktiga 60. kohta. Liidril Flaminial on võrdluseks 1135 punkti. Punkte on teeninud samuti 12 eestlannat.

scroll to top