fbpx
Close

Eestlased võistlesid Riias rannatennise ITF-i turniiril

– Rannatennise võistlus / Foto: Eneli Lattik

Rannatennises peeti Riias novembri viimasel nädalavahetusel kahel päeval järjest kaks ITF-i turniiri, kus kokku tegi kaasa kaheksa eestlast.

Priit Pihl ja Ott Ahonen olid mõlemal päeval asetatud viiendana, kuid jäid esimesel turniiril pidama 16 hulka, teisel turniiril jõudsid veerandfinaali. “Kaks turniiri kahe päevaga on suur koormus, kuid rannatennises on see lubatud, kui on tegemist 16-lise tabeliga,” selgitas Ahonen. Laupäevasel turniiril jäid Pihl-Ahonen esimeses mängus alla üllatajatele Kaspars Daugulisele (Läti) ja Aleksandr Akulitšile (Valgevene) 6:7, 2:6. Hiljem alistasid Daugulis/Akulitš veel kaks vastast, nende seas esimesena asetatud paari, kus üks mängijaist oli maailma 3. reket Antoni Ramos-Vieira (Hispaania), ja langesid alles finaalis.

Pühapäeval said Pihl/Ahonen algatuseks võidu venelaste Georgi Jakovlevi ja Georgi Pankratovi üle 6:0, 6:1, aga siis kaotasid veerandfinaalis kolmandana asetatud Sergejs Ratnikovsile ja Andrejs Maksimovsile (Läti) 2:6, 4:6.

Aldo Umal ja Andri Reiman said laupäeval eelringis võidu, aga kaotasid 16 parema hulgas. Pühapäeval, kui võistles 16 paari, kaotasid nad avaringis, aga väga pingelise kolmesetilise mängu järel. Henri Nelk ja Mikk Järveoja tegid kaasa vaid laupäeval ja kaotasid eelringis Daugulis/Akulitšile. Naiste turniiril mängisid mõlemal päeval kaasa Renate Marilin Hinno ja Grete Roose. Esimesel turniiril langesid nad 16 hulgas välja, kuid teisel said ühe võidu ja lõpetasid võistluse veerandfinaalis.

“Riia ühe tööstusrajooni endisesse tootmishoonesse on ehitatud võimas hall, kus on 8 väljakut rannatennise ja rannavõrkpalli jaoks ning lisaks kaks padeli ja kaks saalivõrkpalli väljakut,” iseloomustas Ahonen võistluspaika. “Enda mänguga me rahule ei jäänud, aga eks noored tulevad peale ja nad teevad kindlasti ka meiega võrreldes rohkem trenni.” Seda viimast ei saa muidugi Ahonenile ja Pihlile ette heita, sest mehed töötavad Viljandis tennisetreeneritena.

scroll to top