Parimate päevade tasemel: Kaia Kanepi ei jätnud vastasele võimalust

Kaia Kanepi. / Foto: AFP/Scanpix

Pealkirjas öeldu kehtib vast pooleteise seti kohta, sest mingil perioodil Kaia Kanepi enam parimate päevade tasemel ei mänginud, aga sellest piisas, et alistada Australian Openi 2. ringis Marie Bouzkova (Tšehhi) 6:2, 7:6.

Kaia hakkas esimestest geimidest peale mängu valitsema. Äralöögid tulid mõlemalt poolelt ja Bouzkova pidi sellega leppima, et pallivahetustes jääb tema teisele kohale. Tõsi, seisul 2:1 tegi Kaia oma servil kaks topeltviga ja andis murde tagasi, kuid sealt alates mängis neli geimi täiesti laitmatult. Bouzkova tagajoonemäng oli selleks liiga ühekülgne, et Kaiale vastu saada. Pallivahetustes tegi pea alati esimese torke (vehklejate keeles) Kanepi ja võitis kas kohe või järgmise löögiga punkti. Hea oli ka see, et ta suutis lihtvigu enamasti vältida ja vajadusel (mida küll palju ei tekkinud) isegi kaitses korralikult vastu pidada.

Teises setis kordus seisul 2:1 sama – juba murdega ette läinud Kaia tegi kaks topeltviga ja Bouzkova viigistas. Kuid järgmise geimi mängis Kaia just kaitse osas väga hästi ja siis domineeris oma servil. Astuda jäi vaid väike samm, kui Kaia teenis seisul 4:2 kaks murdepalli. Kuid just selle geimi lõpust algas periood, kus Kaia hakkas tegema lihtvigu. Siis tuli meelde, et karjääri jooksul on Kaia varemgi kaotanud mänge, kus ta näiliselt on täielikult domineerinud. Ei saanud küll aru, et Bouzkova oleks ise midagi paremini teinud, võib-olla servis efektiivsemalt.

Aga õnneks suutis Kaia allakäigu pidurdada. Ta jäi küll 4:5 ja 5:6 taha, aga varus oli oma palling, kus ta mängis kindlalt. Ning mängu esimese poole Kaia oli täielikult tagasi tie-break’is, mille ta võitis 7:3, kaotamata oma pallingul ühtki punkti.

Statistikas on Kaial vaid üks suur miinus – 9 topeltviga. Kuid 33 lihtviga. millest ligi pooled olid tehtud kehvemal mänguperioodil, ei tekita väga muret, sest nende hulgas on ka topeltvead. Mängust 24 lihtviga 21 geimiga ei ole palju, kui arvestada, et Kaia on ründav mängija. Äralöögid võitis ta 27:14 ja esimese servi punktid 61% vs 48%, kuid rahul ei saa olla Kaia esimese servi protsendiga (48). Murdepalle realiseeris Kanepi 11st 5.

Kai järgmine vastane on nüüd maailma 133. reket Maddison Inglis (Austraalia). Peaks justkui olema hea võimalus jõuda kaheksandikfinaali, mis annaks Kaiale tagasi kaotatud WTA punktid ja võimaluse ka Roland Garrosis otse põhiturniirile saada.