fbpx
Close

Melbourne’i föderaalkohus avaldas oma otsuse Djokovici kaasuses

– Kohus / Foto: Pixabay

Melbourne’i föderaalkohus avaldas Novak Djokovici süüasja kohtuotsuse täismahus. Serblane palus üle vaadata tema Austraalia viisa tühistamise otsuse seaduslikkus ning kohus tunnistas immigartsiooniministri Alex Hawke’i sellekohase otsuse seaduslikuks.

Kohtu otsuses on muuhulgas kirjas:

  • ministril oli seaduslik õigus sellist otsust teha, kui ta pidas Djokovici maale lubamist rahva tervisele ja korrale ohtlikuks
  • ministril oli õigus järeldada, et Djokovic oli vaktsineerimise vastu. Ja et ministril oli sellest johtuvalt ka õigus järeldada, et “legendaarse tennisetähe staatus võib sundida teda jäljendama igas vanuses inimesi, eriti noori”
  • ministri otsuses ning kartuses polnud midagi irratsionaalset, et Djokovici vaktsineerimisvastane toetus võib tuua avaliku korra rikkumise, kuna selliseid pretsedente oli vaktsineerimisvastastel miitingutel juba ette tulnud
  • ministril oli õigus järeldada, et Djokovici poolsed Covid-19 reeglite turvarikkumised peale nakatumist võivad viia sellise käitumise kopeerimiseni.

Üldisemalt on kohtu järeldus selline: “Keegi teine inimene ei oleks pruukinud härra Djokovici viisat tühistada, kuid minister tegi seda.” Samas ei leidnud kohus põhjust seda otsust õigusvastaseks tunnistada, sest ministril oli selleks õiguslik jõud olemas.

scroll to top