Ohtrad lihtvead kukutasid Kaia Kanepi Istanbulis konkurentsist

Kaia Kanepi. / Foto: EPA/Scanpix

Kümme äralööki ja 51 lihtviga kanti Kaia Kanepi arvele Istanbuli turniiri teise ringi mängus Veronika Kudermetova (Venemaa, 3) vastu. Polnud siis ime, et esimest korda omavahelistes duellides jäi Kaia alla 4:6, 3:6.

Kui Tennsnet eilses ülevaates pisut kurtis, et esimeses setis võinuks Anett Kontaveit teha Sofia Kenini vastu rohkemat, kui ainult hea serv, siis võrreldes Kanepi – Kudermetova mänguga oli tolle kohtumise kvaliteet ikkagi päris hea. Nii Kanepi kui ka Kudermetova üritasid lüüa ja vahel tõi kõva löök ka punkti või sundis vastast eksima, aga enamik pallivahetusi jäid lühikeseks just vigade tõttu. Pole ju midagi kiita ka Kudermetoval, kes tegi 13 äralööki ja 39 lihtviga. Tegelikult ei tohiks selliste numbritega mängu võita ja lühikeses matšijärgses intervjuus venelanna seda ka tunnistas, et mäng ei olnud hea, aga tähtsatel hetkedel ta siiski suutis keskenduda.

Esimeses setis läks Kudermetova murdega ette, aga seejärel mängis Kaia kaks võib-olla parimat geimi selles kohtumises ja taastas eduseisu 3:2. Seisul 3:3 alustas Kanepi servimist kahe topeltveaga, aga kuna seejärel eksis Kudermetova kolmel löögil väga lihtsalt, suutis eestlanna geimi päästa. Kuid seisul 4:4 lõppes pingeline geim ikkagi Kaia topeltveaga ja see murre andis avaseti võidu Kudermetovale.

Teise seti keskel oli korraks tunne, et mängu kvaliteet hakkab paranema, aga lõpp oli Kaia poolt taas kahvatu. Oma servi kaotas ta lausa nulliga ja siis veel kaks tasavägisemat geimi otsa. Kõik ründelöögid, mida Kaia neis geimides proovis, lõppesid õnnetult…

Meenutame, et Kanepi alustas aastat Melbourne’is suurepäraselt ja kuni Australian Openi kolmanda ringi mängu teise seti keskpaigani näitas ta vaieldamatult TOP20 väärilist tennist. Aga pärast seda ei ole Kanepi enam samale tasemele küündinud. Kuid, mis siin ikka hädaldada, Euroopa liivahooaeg on alles algamas. Ent Kanepil tuleb arvestada, et ta kaotab Prantsusmaa lahtiste 1/8 finaali punktid ja seetõttu peab olümpiakoha säilitamiseks vähemalt ühe turniiri (Madrid, Rooma või Pariis) väga hästi mängima.

Kaia lõi mängus Kudermetovaga 4 ässa ja tegi 5 topeltviga, kuid esimese servi protsent (48) jättis enim soovida. Kudermetoval oli see parem (59%) ja venelanna teenis ka rohkem punkte esimesel servil (vastavalt 64 ja 56%).