Ohtrad lihtvead kukutasid Anett Kontaveidi Miami turniiri poolfinaalis

Anett Kontaveit Miami turniiril. / Foto: AFP/Scanpix

Kaks korda vihma tõttu katkenud mängus kaotas Anett Kontaveit (21) Ashleigh Bartyle (Austraalia, 12) 3:6, 3:6 ning Miami turniiri finaali Eesti esireket ei pääsenud. Saagiks jäi 390 WTA punkti ja 354 000 dollarit.

Anett alustas mängu kindlalt ja asus teenitult 2:0 juhtima, kui vihm esimest korda kohtumise katkestas, Iseenesest peaks selline sunnitud paus mõjuma võrdselt mõlemale tennisistile, ent seekord paraku mõjus ta ainult ühele. Kui Anett naasis, ei olnud ta enam endine. Lihtvead hakkasid kummitama ning kuigi aeg-ajalt eksis ka Barty, tegi austraallanna vigu enamasti teravates pallivahetustes või kerge surve alla jäädes. Kontaveit eksis aga kõige tavalisemates olukordades, kus pallivahetus ei jõudnud tõsiselt alatagi.

Barty viigistas kiiresti 2:2. ning siis saabus vihm uuesti Miami tennisestaadioni kohale. Seekord kestis paus umbes kolm tundi. Ametlikult kell 19 alanud mäng oli kella poole üheks öösel Eesti aja järgi jõudnud kesta vaid neli geimi. Seisuni 3:3, 30:0 oma pallingul mängis Anett suhteliselt hästi, aga siis järgnes kiirelt neli lihtsat viga järjest. Esimene sett läkes kergelt ära.

Ometi lootust oli, sest teises setis pääses Kontaveit murdega ette. Aga seisult 3:1 ta enam ühtki geimi ei võitnud. Barty mängutase oli lõpus ka päris hea – tema jaoks tulid rünnakud kuidagi kergemini, samal ajal, kui Anett pidi iga punkti võitmiseks kõvasti pingutama. Statistika näitas, et esimeses setis tegi Kontaveit 17 lihtviga ja kuigi andmed teise seti kohta puuduvad, võis arv olla enam-vähem sama. Ehk siis keskmiselt tegi Anett kaks lihtviga iga geimi kohta. Seda on palju, ehkki sarnaste numbritega õnnestus tal teisipäeval Su-Wei Hsiehi võita. Aga Barty oli hoopis teisest puust vastane.

Servi näitajad polnud head kummalgi. Kontaveit lõi 2 ässa ja tegi 4 topeltviga, Barty vastavalt 3 ja 4. Esimene serv õnnestus Anettil 53% (see näitaja läks turniiri jooksul kogu aeg allapoole) ja Bartyl 50%. Aga Barty teenis esimeselt pallingult 83 ja Kontaveit 58% punktidest – see oli juba suur vahe. Võis märgata, kui kindlalt kasutas Barty oma häid serve, aga Anett ei saanud initsiatiivist enamat ja kui need kaks ässa ära võtta, siis mängu läinud 24 punktist võitis Kontaveit vaid vaevu üle poole ehk 13. Murdepallid Anettil 7st 2, Bartyl 9st 5.

Muidugi oli Miami turniir kokkuvõttes Kontaveidile väga õnnestunud. Ometi jäi mulje, et nii mitmelgi turniiril on Eesti esireket mänginud kvaliteetsemat tennist. Seekord aitas välja võitlusvaim, aga mänguliselt jäi parandamise varu vaatamata suurepärasele lõpptulemusele. Teistpidi vaadates on see hea, kui isegi mitte parima mänguga nii kaugele õnnestus jõuda.

Esmaspäeval kerkib Kontaveit karjääri ja ühtlasi Eesti tenniseajaloo kõrgeimale 14. kohale. Järgnemas on Euroopa liivaväljakute hooaeg, kust Anettil on kaitsta päris palju punkte: 895 punkti Stuttgardi, Madridi ja Rooma turniirilt ning Prantsusmaa lahtistelt meistrivõistlustelt.