fbpx
Close
PAF.ee

Ainult meestele mõeldud turniir asendab Hopman Cupi

Maria Sakkari ja Stefanos Tsitsipas tänavusel Hopman Cupil. / Foto: AFP/Scanpix

Tennisemaailm on valdavalt nukker, et järgmisel aastal ei toimu enam ainulaadse reglemendiga Hopman Cupi turniiri ning selle asemel toimub nii Perthis kui ka teistes Austraalia linnades kümme päeva vältav ATP World Team Cup.

Et Hopman Cupi enam ei toimu, sellest räägiti juba tänavuse turniiri ajal. Kuid nii mängijad kui ka tennisetegelased arvasid, et on kahju, kui kaob turniir, mis ainsana ühendab ATP ja WTA staare – tänavu näiteks mängisid Perthis nii Roger Federer kui ka Serena Williams, kaks 21. sajandi ja võib-olla kõigi aegade edukaimat tennisisti.

“Tahaks ka edaspidi näha siin Perthis tipptennist,” ütles Federer. “Kui see on Hopman Cup, siis on see suurepärane. Kui ei ole, siis on mul kahju. Meil on küll naistega samaaegseid turniire, kuid kuskil mujal me ei võistle koos samas tabelis.”

ATP World Team Cupi, millel on ka eelkäija aastatel 1978-2012 Düsseldorfis toimunud võistluse näol, idee tekkis sellest, et Davis Cupi reglement näis aegunud, sest tippmängijad ei soovinud seal tiheda graafiku tõttu osaleda. Nii leiti, et hooaja algul võiks olla üks turniir, kus parimad meeskonnad tulevad kokku. Esialgu oli korraldajatega ühel poolel ka jalgpalluri Gerard Pique investeerimisfirma Kosmos, mis pidi aitama võistlust rahastada. Ent mullu sügisel jõudis Pique kokkuleppele hoopis ITF-iga, et Davis Cup jääb alles ning tema hakkab sponsoreerima 24 tiimi turniiri Madridis, kus toimub ühtne ja hooaja jooksul ainult ühekordne Davis Cup.

Kuna austraallased oma ideest ei loobunud, siis nüüd ongi selline seis, et käima on lükatud kaks samalaadset turniiri – üks 2019 novembris ja teine 2020 jaanuaris. Ka Austraaliasse pääseb 24 meeskonda. ATP World Team Cup on reglemendi kohaselt ka punktiturniir ehk siis vastavalt tulemustele jagatakse meestele ja ATP punkte, maksimaalselt võib koguda 1000 punkti. Võistlus algab 3. jaanuaril ja kestab peaaegu Australian Openi slämmiturniiri alguseni. Kuid just samal põhjusel jääb pidamata Hopman Cup, sest kaheks turniiriks ruumi enam pole. Suure tõenäosusega on 27. märtsil tehtud otsus lõplik.

scroll to top