fbpx
Close

Nüüd on kindel: Kaia Kanepi kerkib esmaspäeval 101. kohale

– Kaia Kanepi Merko Cupil / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Kaia Kanepi saab Istanbuli turniiri võidu eest juurde 49 punkti ja kerkib esmaspäeval avaldatavas uues WTA edetabelis 101. kohale.

Kuna nüüd hakkab Kaial juba ka punkte maha minema, siis ta ei saanud täit 50 punkti juurde, sest üks nõrgem turniir, kus ta avaringist kaugemale ei jõudnud, võeti arvestusest maha. Aga see üks punkt poleks Kaia edetabelikohta muutnud.

Tennisnet kirjutas varem, et Kanepil on hea võimalus tõusta uuesti esisajasse, aga selle võimaluse luhtas ameeriklanna Ann Li, kui jõudis Charlestoni turniiril veerandfinaali. Praegu on aga seis selline, et Charlestoni 100 000 dollari ITF-i turniiri kolm veerandfinalisti on niikuinii juba Kaiast edetabelis eespool, aga ülejäänud viis nii palju taga, et mööda tõusta ei saa. Sellega ongi Kanepi 101. edetabelikoht tagatud.

Eelmise aasta detsembris sai just täpselt 101. edetabelikohal olnud mängija viimasena Australian Openi põhiturniirile, ka tänavu lüüakse see nimekiri lukku kuus nädalat enne võistluse algust ehk 7. detsembril. Kuid seoses koroonaviiruse ja reisimisprobleemidega võib olla kindel, et 2021. aasta Australian Openil on esisajas loobujaid rohkem, kui oli tänavu jaanuaris peetud turniiril. Nii võib eeldada, et viimasena pääseb mängima kuskil 105.-110. edetabelikoha piires asuv tennisist.

Jäänud on vaid kaks turniiri (auhinnafond 25 000 dollarit), kus saab suuremaid punkte koguda – järgmisel nädalal Orlandos ja ülejärgmisel Las Palmases (Gran Canaria). Orlandos mängivad paljud need, kes sel nädalal ka Charlestonis punkte koguda üritasid, aga Las Palmases on esialgse ülesandmisnimekirja alusel platsis ka Kanepi ise. Seega võiksime praegu olla 99% kindlad, et Kaia teenib otsepääsu Australian Openile.

scroll to top