Eesti tegi Paf Openi paarismängus puhta töö!

– Paf Open Pärnu Tennisehallis / Foto: Karmen Kärg

Kui üksikmängus polnud eestlastel neljapäeval Pärnu 15 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiril Paf Open just kõige parem päev, siis paarismängus oldi üliedukad.

Nii jõudis reedel toimuvatesse poolfinaalidesse välismaalastest vaid venelane Jan Sabanin, kes mängib koos Vladimir Ivanoviga. Ülejäänud kolm poolfinaalpaari on täielikult Eestist.

Otsa tegi lahti meie noorim paar Johannes Seeman/Siim Troost, kes alistasid soomlastest vennad Eero ja Iiro Vasa 2:6, 7:5, 10:5. Võib-olla ei olnud vennad Vasad küll kõige tugevamad vastased, aga just nemad olid välja lülitanud esimesena asetatud Austria paari.

Teisena asetatud Ivanov/Sabanin võitsid Briti paari Joshua Paris/Mark Whitehouse 7:6, 6:2. Ivanov/Sabanin tegid esimesena murde ja juhtisid 4:2, kuid andsid vastasele servigeimi tagasi. Tie-break’is võideti seisuni 6:5 Ivanov/Sabanini kasuks kõik punktid oma servil. Aga just siis tegi Eesti/Venemaa paar minimurde, mis kohe seti lõpetas. Teises setis võitsid Ivanov/Sabanin seisult 2:2 neli viimast geimi.

Kõige hinnatavama võidu teenisid vennad Kristofer ja Mattias Siimar, kes alistasid kolmandana asetatud Rootsi paari Simon Freund/Jonathan Mridha 6:3, 0:6, 12:10. Esimeses setis piisas Siimaritele ühest murdest, aga teises setis võtsid vennad endale hingetõmbeaega otsustavaks pikaks tie-break’iks. See on muidugi öeldud tinglikult, sest Siimarid ikkagi võitlesid, kahes geimis mängiti näiteks otsustav punkt, mille rootslased võitsid. Aga esimeses setis olid omakorda Siimarid võitnud seisult 40:40 kaks otsustavat punkti.

Tie-break’is olid Siimarid peaaegu kogu aeg ees. Vahepeal püsis järjest 2-3-punktiline edu sisuni 7:4, aga ometi teenis Rootsi paar esimesena matšpalli seisul 9:8. Kuid nüüd servisid eestlased hästi, said ette 10:9 ja pärast minimurret 11:10. Viimane punkt võideti juba oma servil.

Võib-olla isegi kõige raskemalt jõudsid poolfinaali Daniil Glinka/Kenneth Raisma. Ehkki otsustav geim kuulus neile suure paremusega, olid nad mängu käigus 18-aastaste šveitslaste Adrien Burdet’ ja Leandro Riedi (juunioride suure slämmi finalist just paarismängus!) vastu seti ja murdega taga 4:6, 1:2. Kuid siis murdsid Glinka/Raisma kohe tagasi ja olid edaspidi ise geimiga peal. Ärev hetk tekkis veel seisul 5:5, kui 40:40 peal mängiti otsustav punkt. Eesti paar võitis selle oma servil ja kuigi šveitslased viigistasid, oli otsustavas tie-break’is Glinka/Raisma ülekaal masendav (seda muidugi vastaste jaoks!). Nad võitsid selle geimi lausa 10:1! Šveitslased said ainsa punkti seisul 0:6.

Poolfinaalis on vastamisi Seeman/Troost – Glinka/Raisma ja Siimar/Siimar – Ivanov/Sabanin. Eesti pidu on igal juhul kindlustatud!