Mattias Siimari hoog ei rauge, tasuks koht poolfinaalis!

– Mattias Siimar servimas / Foto: Karmen Kärg

Meeste ITF-i turniiril (M15) Paf Open oli ainsa eestlasena tänastes üksikmängu veerandfinaalides osalenud Mattias Siimar võidukas ning see tähendas nelja tugevama hulka jõudmist!

Mattias Siimari (ITF 2514.) vastaseks veerandfinaalis oli 24-aastane Rootsi tennisist Simon Freund (ATP 691.). Eelmises ringis alistas Freund lätlase Karlis Ozolinši, kes oli Jürgen Zopi välja lülitanud, üllatavalt kindlalt 6:4, 6:2. Tõele au andes mängis Ozolinš seda mängu väga kehvasti, mistõttu ei tähendanud see, et rootslane oleks Siimarile ületamatu takistus. Lisaks on Siimar praegu heasse mänguvormi tõusnud ja tema esitus Kristjan Tamme vastu oli meeldejääv.

Esimeses setis ei andnud Siimar vastasele palju sõnaõigust, tehes kaks servimurret ja võites seti 6:1. Meie tennisist surus oma mängutaktika peale ja sundis Freundi kaitsepositsioonile. Teises setis muutus mängupilt sedavõrd, et rootslasel õnnestus pallivahetused pikemaks ajada ja mängu tuli rohkem variatiivsust. Lisaks servis vastane selles setis paremini. Ainus õnnetu servi kaotus seisul 1:2 saigi Siimarile saatuslikuks ja sett Freundile 6:3.

Otsustava seti algus näitas selgelt, et Siimarit ei olnud teise seti kaotus psühholoogiliselt murdnud ja analoogselt esimesele setile dikteeris ta enamus pallivahetusi. Nüüd tegi hoopis Siimar seisul 2:1 hädavajaliku servimurde, mis andis talle enesekindlust juurde. Seda tõestas ka järgnenud ülimalt veenev pallingugeim ja järjekordne servimurre – 5:1 Siimarile. Kui tundus juba, et Siimaril on jäänud võit vaid ära vormistada, libises ta palli päästes pahasti ja vigastas veidi kubemelihast. Siimar oli sunnitud võtma meditsiinilise pausi ja järgnes mitu minutit pinevat ootust. Tagasi tulles oli tema kõnnak õnneks palju reipam kui platsilt ajutiselt lahkudes. Siimar jäi oma servil 15:40 taha, ent suutis ikkagi geimi ja sellega ka kogu mängu võita tulemusega 6:1, 3:6, 6:1.

Momendil on veel selgusetu kui tõsise vigastusega on tegemist. Igal juhul proovib Mattias mängida täna ka paarismängu poolfinaali, mis annab tõenäoliselt parema indikatsiooni füüsilisest seisundist.

Treener Ekke Tiidemann: “Idee oli tänasele mängule agressiivse taktikaga peale minna, liikuda pallile kogu aeg vastu ja sellega domineerida platsil. Esimeses ja otsustavas setis õnnestus see hästi. Teises setis jäi Mattias natuke passiivseks ja siis veel see õnnetu servigeimi loovutus. Vastane servis teises setis ka paremini ja punktid läksid pikemaks. Kokkuvõttes aga plaan töötas ja loodame, et Mattiasel ei ole jalaga midagi tõsist.”

Poolfinaalis kohtub Mattias Siimar Yan Sabaniniga (Venemaa, ATP 906.), kes üllatas täna Ukraina tennisisti Eric Vanshelboimi (ATP 743.) numbritega 6:3, 6:3. Sabanin on teatavasti Vladimir Ivanovi paarismängupartner Pärnus.