Novak Djokovic pääses ja kohtub finaalis Milos Raoniciga

Kanada “purustaja” Milos Raonic. / Foto: Zumapress/Scanpix

Cincinnati turniiri meeste üksikmängu finaalis kohtuvad serblane ja Serbia päritolu kanadalane ehk maailma esireket Novak Djokovic ja Milos Raonic (ATP 30.).

Djokovic oli hädas hispaanlase Roberto Bautista Agutiga (8), kes just eelmisel hooajal kujunes maailma esireketile ebamugavaks vastaseks, kui võitis kolmest omavahelisest matšist kaks. Djokovic jäi peale 4:6, 6:4, 7:6, kuid otsustavas setis asus hispaanlane servima võidule seisul 6:5.

Kaks esimest setti kulgesid selles mõttes ühtmoodi, et esimese murde teinud mees ka võitis, ehkki lasi vastasel viigistada. Kuid teine murre tõi mõlemal juhul võidu, Bautista Agutile avasetis seisuks 4:3 ja Djokovicile alles tänu murdele viimases geimis.

Otsustav sett kulges kõige põnevama stsenaariumi kohaselt. Kui võis arvata, et üks pool on mängu võitnud, tuli kohe murrang ja seda kahel korral. Murdega alustas Bautista Agut ja läks ette 2:1, aga nüüd võitis favoriit neli geimi järjest. Kes võiks veel kahelda Djokovici võidus, kui maailma esireket juhib vastase servil 5:2, 30:0? Aga Bautista Agut tegi imet. Oma pallingu päästmine võib-olla polnudki suurim ime, aga ta murdis nüüd ise Djokovici servi kahel korral ja juhtis 6:5. Oma servil oli Bautista Aguti parim seis 30:30, kuid lähemale kui kahe punkti kaugusele matši võidust ta ei jõudnud. Kui mõlemad olid oma võimaluse maha mänginud, algas tie-break, mis lõppes mõne minutiga Djokjovici kasuks 7:0.

Kohtumises oli kokku 12 servimurret ja lisaks veel neljas geimis jäi emmal-kummal murdevõimalus kasutamata. Seega hiilgasid mõlemad tõrjetel. Djokovic lõi küll 14 ässa, kuid tegi ka 7 topeltviga ja esimese servi protsent (56) oli tema kohta madal. Bautista Agut lõi sisse 66% esimestest servidest, aga tema palling polnud nii võimas – ainult 2 ässa ja 60% võidetud punkte (Djokovic 69%). Üldpunktidega jäi serblane peale 110:103 ehk siis täpselt +7, mille ta tie-break’iga tagas.

Seevastu Milos Raonic ja Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 4) võistlesid ainult servimises. Murdepalle oli kokku kaks – Raonic enda oma realiseeris, Tsitsipas mitte. Sealjuures oli kreeklase murdepall esimeses setis seisul 6:5, 40:30 ehk ühtlasi settpall. Kuid Raonic võitis tie-break’i 7:5 ja mängu tänu teise seti murdele 7:6, 6:3. Raonic on kogu turniiri jooksul loovutanud vaid kaks oma servigeimi. Nii et laupäevases finaalis tuleb selgitada, kas parem on Raonici serv või Djokovici tõrje. Kuid statistika põhjal ei tohiks kahtlusi olla: kui Bautista Agutiga on maailma esireketil pärast tänast seis 9:3, siis Raonici vastu ta juhib omavahelistes kohtumistes 10:0 ja settidega 25:1!