Serena Williams mängis eduseisu maha ja kaotas Maria Sakkarile

Maria Sakkari. / Foto: EPA/Scanpix

Kui Anett Kontaveit on jõudnud New Yorgis peetaval Cincinnati turniiril veerandfinaali, siis sama on suutnud ka tema lähim rivaal maailma edetabelis Maria Sakkari (Kreeka, 13).

Sakkaril oli USA aja järgi hilisõhtul ja Eesti aja järgi varahommikul raske katsumus 23-kordse slämmivõitja Serena Williamsi (USA, 3) näol, kuid kreeklanna tuli kogenud vastase alistamisega toime 5:7, 7:6, 6:1. Esimeses setis oli Williams ees 5:2, kuid Sakkari viigistas. Siiski võitis viimased kaks geimi ameeriklanna. Teises setis juhtis Sakkari 3:1, aga jäi siis taha 3:5. Williams oli võidust ühe servigeimi kaugusel, aga selles geimis ta ette ei pääsenudki – parim seis oli 30:30. Teise võimaluse sai Williams tie-break’is, kus ta juhtis 4:1, aga kaotas 5:7. Otsustava seti teises geimis sai Sakkari vastase servi kätte kaheksandalt murdepallilt ja sealt marssis kreeklanna kindlalt võidule.

Kokkuvõttes oli Sakkari esimeselt servilt domineerivam, ta võitis 75% ja Williams 66% punktidest, mis vaekausi kallutaski kreeklanna kasuks. Murdepalle oli Sakkaril koguni 19, aga ta realiseeris neist 5. Williamsi märksa parem protsent (6st 4) teda ei aidanud. Tabeli alumise poole veerandfinaalides kohtuvad Johanna Konta (Suurbritannia, 8) – Sakkari ja Viktoria Azarenka (Valgevene) – Ons Jabeur (Tuneesia).

Meeste üksikmängus üllatusi polnud, kui selleks mitte lugeda maailma 39. reketi Reilly Opelka 6:3, 7:6 võitu Matteo Berrettini (Itaalia, 6) üle. Aga Opelka oma pommserviga on kõvakattel kõigile ohtlik. Endine maailma esireket Andy Murray, kes oli esmaspäeval alistanud Alexander Zverevi (Saksamaa, 5) langes nüüd välja kindla 2:6, 2:6, kaotusega Milos Raonicile (Kanada). Tabeli ülaosas jätkavad aga kaks peamist favoriiti, maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) ja Cincinnati turniiri mullune võitja Daniil Medvedev (Venemaa, 3).