Novak Djokovic võitis ja ootab nüüd Carlos Alcarazi

Novak Djokovic. / Foto: AP/Scanpix

Üks mäng on praegu veel puudu sellest, et Prantsusmaa lahtiste poolfinaalis kohtuksid kauaaegne valitseja Novak Djokovic (Serbia, 3) ja maailma esireket Carlos Alcaraz (Hispaania).

Djokovic tegi oma ära ja võitis Karen Hatšanovi (11), kuid lihtne see polnud. Serblane kaotas avaseti ja teine sett otsustati tie-break’is. Selles setis polnud kummalgi isegi murdepalli ja võis oodata põnevat tie-break’i, aga seda ei tulnud, sest Djokovic võitis 7:0, saades neli punkti seitsmest tõrjel. Kolmandas setis Hatšanovil võimalusi ei olnud, aga neljandas võttis ta Djokovici tehtud murde tagasi ja viigistas 4:4. Ja taas juhtus nii, et kui publik ja muudmoodi mängu vaatajad arvasid, et nüüd läheb põnevaks, võitis Djokovic kaks geimi nulliga. Lõpptulemus 4:6, 7:6, 6:2, 6:4.

Djokovic mängis efektiivselt, sest 57 äralöögi kõrval tegi ainult 42 lihtviga. Hatšanov jäi aga miinusesse – 38 äralööki ja 44 lihtviga. Kummaline, et Djokovic võitis punktid koguni 146:118, sest ainult viit geimi rohkem võites ei tohiks nii suur vahe tulla. Aga serblane võttis oma geimid kindlamalt ära ja muidugi mängis ka rolli 7:0 tie-break.

Alcaraz kohtub õhtuses mängus Stefanos Tsitsipasega (Kreeka, 5). Igatahes on vastane piisavalt tugev, et võitu maailma esireketile lubada ei saa, kuid ta on ikkagi favoriit. Kui Djokovic alistab Alcarazi ja võidab turniiri, kerkib ta uuesti maailma esireketiks. Kuid finaalipääsust ei piisa serblasele isegi siis, kui Alcaraz täna kaotaks.