fbpx
Close

Novak Djokovic on kahtluseta lõppeva kümnendi parim meestennisist

Novak Djokovic tänavu juulis Wimbledoni võidukarikaga. / Foto: AFP/Scanpix

Praegust aastakümmet (2010-2019) on järel veel kaks nädalat, aga kuna suuri turniire enam ei peeta, võib ta teha ka lõpliku kokkuvõtte. Meeste tennises on Novak Djokovic parim peaaegu kõigis näitajates.

ATP võrdles viit suurt, lisades praegusele juhtkolmikule (Djokovic, Rafael Nadal, Roger Federer) ka Andy Murray ja Stan Wawrinka. Need mehed on viimasel kümnel hooajal võitnud 40st slämmiturniirist 39, ainsa “võõrana” murdis sellesse nimekirja Marin Cilic 2014. aasta US Openi esikohaga.

Lõviosa slämmiturniiridest on võitnud siiski kaks meest: Djokovic 15 ja Nadal 13. Federer 5 ning Murray ja Wawrinka 3 tiitliga on neist selgelt taga. Natuke võrdsem on seis, kui lugeda Masters 1000 turniiride esikohti, vaid Wawrinka (1 võit) langeb ansamblist välja. Djokovic on võitnud 29, Nadal 20, Federer 12 ja Murray 10 ATP 1000 turniiri.

Aasta on esireketina lõpetanud Djokovic 5 ja Nadal 4 korda, ainsana lõi nende vahele kiilu Murray, kes lõpetas esireketina 2016. aasta. Tol aastal võitis Murray ka oma ainsa ATP finaalturniiri, rivaalidest on Djokovicil sel kümnendil 4 ja Federeril 2 esikohta.

Ainus kategooria, milles Djokovic ei juhi, on üksikmängu olümpiavõidud. Neid oli sel kümnendil võimalik saada ainult kaks ja mõlemad kullad võttis Murray. Kui liita kõik turniirid kokku, on lõppeva kümnendi seis selline: Djokovic 61, Nadal 48, Federer 43, Murray 32 ja Wawrinka 15 esikohta.

scroll to top