Novak Djokovic kindla võiduga poolfinaali

Novak Djokovic. / Foto: AFP/Scanpix

Novak Djokovic (Serbia, 2), kes järgmisel nädalal saab tagasi maailma esireketi tiitli võitis US Openi meeste üksikmängu esimeses veerandfinaalis Taylor Fritzi (USA, 9) 6:1, 6:4, 6:4.

Esimeses setis oli Fritz Djokovici metoodilise surve, aga samas suhteliselt lihtsa, kuid kindla mängu vastu täiesti relvitu. Ameeriklane võitis geimi Djokovici servil, aga oma pallingu kaotas kolm korda. Fritz on üldiselt olnud Djokovicile väga sobiv vastane, nende omavaheliste mängude seis on nüüd 8:0 ja settide seis 18:2. Ainsad setid teenis Fritz 2021. aasta Australian Openi 3. ringi mängus, kui Djokovici vaevas kerge vigastus.

Djokovicil on üsna suur eelis finaaliks, ükskõik, kes siis teiselt tabelipoolelt vastu tuleb. Tal on nüüd täiendav puhkepäev, veerandfinaal oli üsna kerge ja poolfinaalis vastaseks veel üks ameeriklane Frances Tiafoe (10) või Ben Shelton. Samal ajal teisel tabelipoolel favoriidid “tapavad” üksteist – Carlos Alcarazil (Hispaania, 1) ja Daniil Medvedevil (3) on raskemad vastased ja tõenäoliselt enne finaali veel ees omavaheline lahing.

Huvitav oli fakt, et nii kindlalt kaotatud mängus võitis Fritz esimeselt servilt rohkem punkte – vastavalt 73 ja 68%. Aga teiselt servilt teenis serblane 57 ja Fritz ainult 28% punktidest. Fritz võitis ka äralöögid 33:25, kuigi mängu iseloom oli selline, et Djokovic domineeris, kuigi teises-kolmandas setis olid ka Fritzil oma perioodid, kus tal tuli mäng paremini välja.