Ojakäär sai paarismängus Blanchilt revanši

Oliver Ojakäär Melbourne’is. / Foto: Vadim Samson

Oliver Ojakäär ja Max Dahlin (Rootsi) alistasid US Openi noorteturniiri paarismängus kaheksandana asetatud USA duo Darwin Blanch/Roy Horowitzi 6:3, 6:4. Umbes kolm-neli tundi varem oli Ojakäär üksikmängus Blanchile kaotanud.

Mõlema seti saatuse otsustas üks murre, mille Dahlin/Ojakäär tegid esimeses setis seisul 4:3 ja teises seisul 2:2. Vastastel oli murdepalle vaid ühes geimis mängu algul. Seisul 1:1 jäi Eesti/Rootsi paar taha 30:40 ja nii oli ameeriklastel kaks murdepalli, sest 40:40 peal mängitakse mõlemapoolne geimpall. Statistika näitab, et Dahlin/Ojakäär olid agressiivsemad, nad tegid 22 äralööki vastaste 13 vastu. Samuti mängisid võitjad pea perfektselt esimesel servil, kus nad võitsid 29st punktist 26 (90%).

2. ringis ehk 16 parema hulgas kohtuvad Dahlin/Ojakäär Oliver Bondingi (Suurbritannia) ja Alejandro Melero Kretzeriga (Hispaania). Kuna noortel ei ole eraldi paarismängu edetabelit, tuleb vastaste tugevust hinnata üldise edetabelikoha alusel, kuhu üksikmängu tulemustele on lisatud 1/4 paarismängu punktidest. Selle alusel on Melero Kretzer maailma 18. ja Bonding 47. reket, kuid Ojakäär ja Dahlin vastavalt 21. ja 42. Numbrite põhjal seega täiesti võrdsed paarid.

Markus Mölder pidi paraku koos teise rootslase Albert Saarega tunnistama kaotust Hiina paarile Tianhui Zhang/Yi Zhou 4:6, 3:6. Mölder/Saar murdsid avasetis esimesena vastaste servi seisuks 3:2, aga hiinlased murdsid kohe tagasi. Seisul 4:5 tulid Mölder/Saar 15:40 kaotusseisust välja, aga loovutasid otsustava punkti 40:40 peal. Teises setis läksid Zhang/Zhou ette 3:0, kuid Eesti/Rootsi paar sai murde tagasi seisuks 3:4. Ent järgmise servigeimi kaotasid nad uuesti ja sellega ka mängu.