Päevad pole õed – Jelena Ostapenko tegi 36 lihtviga ja kaotas Coco Gauffile

Pärast kaotust kätleb Jelena Ostapenko tavaliselt vastast väga jahedalt, aga ameeriklanna vastu New Yorgis ta sellest hoidus. / Foto: Reuters/Scanpix

Naiste tennis on kogu aeg olnud äraarvamatu, aga Läti esireketi Jelena Ostapenko (20) mäng veel äraarvamatum kui naiste tennises tervikuna.

Kaheksandikfinaalis maailma esireketi Iga Swiateki (Poola) alistanud Ostapenko jäi täna Coco Gauffile (USA, 6) tunni ja kaheksa minutiga 0:6, 2:6. Swiateki vastu tegi Ostapenko 25 geimi jooksul 20 lihtviga (ühe geimi kohta keskmiselt 0,8). Gauffi vastu tegi ta 14 geimiga 36 lihtviga (2,6 geimi kohta). Muidugi sõltub lihtvigade arv paljuski vastasest – visa kaitsja vastu teed neid alati rohkem. Kuid Ostapenko mäng pole selline. Tema üritab alati lüüa ja tulgu siis, mis tuleb. Täna ei tulnud… Eurospordi kommentaatorid arvasid, et mõjus ka 35-kraadine kuumus, sest Läti on ikka palju rohkem põhja pool kui Florida, kus on sündinud Gauff.

Mängu käigust midagi kirjutada pole, sest ega teises geimiski Ostapenkol mingit edu polnud. Tõsi, seisul 0:1 sai ta mängu esimese geimi vastase servil ja hiljem ühe oma servil, aga 3:2 pealt läks Gauff ikka oma teed. Ostapenko esimese servi õnnestumisprotsent oli ainult 38 ja eks seegi mängis rolli, sest tavaliselt ei saa lätlanna teiselt servilt initsiatiivi. Ta võitis esimeselt pallingult 53% punktidest, aga neid punkte oli väga vähe (17st 9).

19-aastane Gauff jõudis suure slämmi turniiril poolfinaali teist korda. Mullu astus ta sealt veel sammu edasi, kui mängis Prantsusmaa lahtiste finaalis. Ka Ostapenko on kaks korda poolfinaalini jõudnud – 2017 Pariisis, kui ta võitis, ja 2018 Wimbledonis, kui ta jäi poolfinaali pidama.