fbpx
Close

Novak Djokovic alustab jahti kümnendale Australian Openi tiitlile Adelaide`is

Novak Djokovic. / Foto: Reuters/Scanpix

Novak Djokovic naaseb tuurile 2023. aasta esimesel nädalal Adelaide`is. Sellest saab tema esimene etteaste Rohelisel Mandril pärast käesoleva aasta alguse deporteerimist riigist. Tõsi, Djokovic osaleb ka Dubais 19. detsembril algaval näidisturniiril.

21-kordne suure slämmi tšempion pidas 2022. aasta alguses kõige kõrgemal tasemel õigusvaidlusi oma viisa legitiimsuse üle. Djokovic rääkis, et Austraalia Tenniseliit kinnitas talle, et tal lubatakse riiki siseneda erandkorras, vaatamata sellele, et serblane pole COVID-19 vastu vaktsineeritud. Piirivalveametnikud tunnistasid põhjenduse aga ebapiisavaks, see omakorda sillutas tee kahele kohtuvaidlusele. Tennisetäht võitis esimese vaidluse pärast seda, kui selgus, et tema kinnipidamise protsess oli vale, kuid kaotas teise, mille peale Austraalia valitsus otsustas ta riigist välja saata.

Väljasaatmise tõttu ähvardas Djokovici kolmeaastane Austraaliasse sisenemiskeeld, kuid pärast mais toimunud valimisi on Austraalias ametis uus valitsus ning see näitas 35-aastase serblase vastu üles suuremat mõistmist ja osavõtlikkust ning tühistas karistuse.

„Võttes arvesse, mida minu ja minu lähedased aasta alguses Austraalias ja ka pärast Austraaliat pidime läbi elama, on see muidugi suur kergendus,“ kommenteeris Djokovic novembris Austraalia valitsuse otsust.

Adelaide 250-l on maailma 5. number üks kaheksast esikahekümne mängijast, kes turniirile üles antud. Vaatamata sellele, et Djokovic on üheksakordne Austraalia lahtiste võitja, on tal õnnestunud Austraalias lisaks slämmiturniirile võita vaid üks ATP turniir. See juhtus 2007. aastal Adelaide`is Australian Hard Court Championshipi nimelisel turniiril (seda turniiri korraldati 1938 – 2008), kui ta finaalis oli kolmes setis parem austraallasest Chris Guccionest. Teiste seas on end 2023. aasta  Adelaide`i võistlusele kirja pannud ka Felix Auger-Aliassime, Daniil Medvedev, 2021. aasta suvel Adelaide`is võidutsenud Andrei Rublev ja Holger Rune.

„Meil on hea meel kinnitada, et maailma profitennise koorekiht koguneb enne Australian Openit Adelaide`i. Soovitan fännidel varakult piletid broneerida, sest niipalju sellise kaliibriga mängijaid pole varem Adelaide`i turniiril nähtud,“ ütles turniiridirektor Alistair MacDonald.

Adelaide`i WTA 500 turniiril on kirjas ka Anett Kontaveit (WTA 17.) ja Kaia Kanepi (WTA 32.). Naiste maailma edetabeli esikümnest on kohal kolm mängijat: Ons Jabeur, Arina Sabalenka ja Veronika Kudermatova. Adelaide`i turniir on üks 16. jaanuaril algava Australian Openi peaproovidest.

scroll to top