Alexander Zverev naasis pärast pooleaastast pausi Saudi Araabias näidisturniiril

Alexander Zverev novembri lõpus Münchenis pressikonverentsil, kus ta rääkis enda uue hooaja plaanidest. / Foto: Zumapress/Scanpix

Saudi Araabias algas 12 meestennisisti osavõtul näidisturniir Diriyah Cup, millel ATP punkte ei jagata, kuid raha muidugi jagatakse.

Võib-olla kõige tähelepanuväärsem sündmus oli Alexander Zverevi (Saksamaa) naasmine pärast pooleaastast pausi. Seni viimase mängu pidas Zverev juuni algul Prantsusmaa lahtistel, kui ta poolfinaalis Rafael Nadali vastu andis loobumisvõidu pärast hüppeliigese rasket vigastust. Mees lahkus tookord väljakult karkudel.

Esimeses ringis, kus mängiti ainult kolmest parem kümne punktini tie-break geime, võitis Zverev austerlase Dominic Thiemi 10:8, 10:7. Kui veerandfinaalis tuli tõsisem mäng, jäi Zverev 0:6, 4:6 alla teisena asetatud Daniil Medvedevile. Algselt oli Zverev soovinud naasta septembris Davis Cupi finaalturniiri alagrupimängudeks, aga tennisisti sõnul oli valu tollal veel liiga suur.

Diriyah Cupil kukkusid aga eile välja kaks asetatud mängijat: Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 1) kaotas Cameron Norriele (Suurbritannia) 4:6, 4:6 ja Andrei Rublev (3) Stanislas Wawrinkale (Šveits) 7:6, 2:6, 6:10 (kolmanda seti asemel tie-break 10 punktini). Poolfinaalis kohtub Norrie Taylor Fritziga (USA, 4) ja Wawrinka Medvedeviga. Diriyah Cupil olidki asetatud ainult neli paremat, kes jäid avaringis vabaks.