fbpx
Close

Noorte GP-turniiri võitsid Mariela Pluutus ja Hendrik Katmuk

– Mariela Pluutus / Foto: Viktor Burkivski

Tallinki tennisekeskuses peetud U14 klassi Eesti noorte GP-etapil (2 x 16) said I grupis esikoha Mariela Pluutus ja Hendrik Katmuk.

Vastavalt edetabelipunktidele jagunevad mängijad kahte gruppi, seega üheaegselt peetakse nii poistel kui tüdrukutel kaks turniiri. I grupis teisena asetatud Mariela Pluutus sai finaalis jagu esimese asetusega Andrea Rootsist 6:2, 7:6, mõlemad finalistid esindasid klubi Evald Kree Spordimaailm. Kolmandat kohta jäid jagama Emma Namnieks (TC 2000) ja Desire Pärn (Pärnu Kalevi TK).

Poiste turniiril pidi esimesena asetatud Villem Aadamsoo (EKSM) andma veerandfinaalis loobumisvõidu ja nii pääsesid finaali teine ja kolmas asetus ehk vastavalt Erko Nigula (Pärnu Kalevi TK) ja Katmuk (Alta TK). Finaalis oli Hendrik Katmuk parem 7:5, 6:1. Kolmandat kohta jagasid Mathias Tempel ja Deniss Maijorov (mõl. AOTK).

II grupis näitasid head minekut veel päris noored tennisistid, kes koputavad mitu aastat vanemate mängijate uksele. Poiste II grupis jõudis finaali 11-aastane Samuel Mandelkorn (Laagri TK), kes jäi seal alla 13-aastasele Robin Tsäkole 4:6 2:6. Neidude II grupis aga õnnestus alles 11-aastasel Adriana Rootsil esikoht noppida endast kolm aastat vanema Polina Gamtaki ees – 6:0 6:2.

Turniiritabelid leiad siit.

scroll to top