Noor Carlos Alcaraz kustutas Jannik Sinneri ATP finaalturniiri šansid

– Carlos Alcaraz / Foto: Facebook

Kui eelmisel nädalal kirjutasime, et itaallane Jannik Sinner astus suure sammu ATP finaalturniiri suunas, kui kerkis ATP Race’i (2021. aasta hooaja punktid) arvestuses kaheksandaks, siis täna need šansid kustusid.

Kaheksandana asetatud ja Pariisi Masters 1000 turniiril avaringis vabaks jäänud Sinner kaotas 18-aastasele Carlos Alcarazile (Hispaania) 6:7, 5:7. Kui kohtumine algas vastastikuste servimurretega, siis hiljem Sinneril ei õnnestunudki murda Alcarazi servi, aga hispaanlasel õnnestus kohtumise eelviimases geimis. Tõele au andes oli Alcaraz murdele kogu aeg lähemal, näiteks teises setis oli tal seitse murdepalli, aga Sinneril mitte ühtki.

Kuna poolakas Hubert Hurkacz (7) võitis täna Tommy Pauli (USA) 7:5, 7:6, möödus ta ATP Race’i arvestuses 30 punktiga Sinnerist ja tõusis kaheksandaks. Kuna Sinner enam punkte juurde ei saa, siis tal lootust polegi. Samas ei ole Hurkaczi koht ATP finaalturniiril veel kindel, sest tal on jäänud üks konkurent Cameron Norrie (Suurbritannia). Kui 1/8 finaalis Norrie võidab ja Hurkacz kaotab, on nad punktidega viigis ja ilmselt sõltub kaheksas koht täiendavatest näitajatest. Samuti on olemas teoreetiline võimalus, et nii Hurkacz kui ka Norrie mööduvad veel Casper Ruudist (Norra) ja siis jääks ATP finaalturniirilt välja hoopis praegu seitsmendal kohal asuv norralane.

Kuid tabeli põhjal tundub, et Norrie šansid on väikesed. Kui ta alistab Taylor Fritzi (USA), on tema vastane veerandfinaalis tõenäoliselt maailma esireket Novak Djokovic, Pariisi Mastersi viiekordne võitja. Samal ajal on Hurkaczi vastane 1/8 finaalis maailma 58. reket Dominik Köpfer (Saksamaa). Kui Norrie veerandfinaalis kaotab, piisab Hurkaczile temaga samaväärsest tulemusest ja ka Ruudi inglane ei ohusta, isegi kui norralane kaotab 1/8 finaalis. Kuid pigem seda ei juhtu, sest Ruud kohtub maailma 57. reketi Marcos Gironiga (USA).

Fritz alistas täna Andrei Rublevi (Venemaa, 5) 7:5, 7:6, mis tähendas, et Venemaa teine reket on nüüd viimasest viiest mängust kaotanud neli. Välja langes ka Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 3), kes seisul 2:4 andis loobumisvõidu Alexey Popyrinile (Austraalia). Kreeklast vaevab parema käsivarre vigastus.

Ühtlasi see tähendab, et Tsitsipas võib ka ATP finaalturniirilt eemale jääda ja sel juhul oleks kõigil viimase kahe koha pretendentidel (Ruud, Hurkacz, Norrie) koht Torinos peetaval turniiril kindel. Tsitsipas ütles, et hetkeseisuga planeerib ta ATP finaalturniiril. “Ma tean, kuidas seda vigastust ravida, aga igapäevane treenimine ei tee seda paremaks,” sõnas Tsitsipas. “Samas pole kerge harjutamist katkestada, kui tähtis turniir seisab ees. See teeb kõvasti haiget, et ma ei saa mängida praegu sellisel tasemel nagu endalt ootan. Pean kindlasti ennast ravima. Mul on selleks parimad inimesed, kes annavad parimat nõu, kuidas taastuda ja jälle 100-protsendilise jõuga mängida.”