fbpx
Close

Neli meestennisisti jõudis Tallink Estonian Openil teise ringi!

– Kenneth Raisma sai täna lõpuks pingetega hästi hakkama / Foto: Karmen Kärg

Pärnus Tallink Estonian Openil (ITF M15) turniiril oli Eesti meestennisistidele täna hea päev: neli meest lunastas endale koha 16 tugevama sekka. Seega saab tänast võistluspäeva lugeda igati edukaks.

Meeste üksikmängus oli avaringis võistlustules kokku seitse mängijat. Kui päev algas Alexander Georg Mändma kaotusega austerlasele Peter Goldsteinerile 5:7, 0:6, siis edaspidi läks meie meestel hästi. Esmalt alistas raskes mängus kaheksandana asetatud Vladimir Ivanov sakslase Milan Welte kolmes setis 6:2, 1:6, 6:3. Ivanovi esitus oli loid, ta ei leidnudki tavapärast mängurütmi kogu mängu jooksul, ent kogemused pääsesid lõpuks maksvusele. Loodetavasti leiab Ivanov järgmiseks ringiks vajaliku energia ja harjumuspärase mängurütmi.

Põnevuslahingu pidas maha Mattias Siimar Leedu noormängija, alles 16-aastase Vilius Gaubasega. Siin jäi Gaubasel puudu kogemusest, nii mõnelgi otsustaval hetkel forsseeris ta tugevate löökidega üle ja Siimar ei jätnud neid hetki kasutamata. Lisaks mängis Siimar aktiivselt, võimalusel tungis võrku ja see tõi edu. Siimari võidunumbriteks kujunesid 4:6, 6:1, 7:5. Aga tuleb öelda, et Leedu noormehelt võib tulevikus paljutki oodata.

Peale Siimari võitu valmistas publikule rõõmu ka Siim Troost, kes seljatas kiire mängutempoga Eestis toimuvate rahvusvaheliste turniiride tiheda külalise, soomlase Eero Vasa tulemusega 6:3, 6:1.

– Võistluste peaväljaku tribüün Pärnu Kesklinna Tenniseklubis / Foto: Karmen Kärg

Kindlasti pakkus eestlastele suurt huvi Eesti meistrivõistluste finalisti Kenneth Raisma ja juunioride maailma edetabelis esikahekümnesse kuuluva Mark Lajali omavaheline kohtumine. Eelkõige pakkus huvi, mida suudab Prantsusmaal treeniv Lajal Raismale vastu panna. Tõeline lahing algas alles kolmandas setis ja see oli mõlemalt poolt nauditav esitus. Esimeses setis ei tundnud end eriti kindlalt Lajal, teises seevastu Raisma. Esimene sett Raismale 6:2, teine Lajalile 6:1. Teise seti keskpaigast alates võttis Raisma kaitsemängu positsiooni ja see andis Lajalile võimaluse dikteerida pallivahetusi. Lajal sai sellega hästi hakkama ja kuni otsustava seti seisuni 3:3 tundus, et noorem mees on võimeline mängu enda kasuks pöörama. Sellest hetkest alates aga muutis Raisma oma mängu agressiivsemaks ja nõelas, kui selleks sobiv hetk tekkis. Võib-olla mängis Lajal liiga palju Raismale tagakäe poolele, kus kogenumal mehel on löökide arsenal mitmekülgsem ja etteaimamatum. Nauditava otsustava seti võitis Raisma numbritega 6:3.

Viimasena astus platsile Johannes Seeman, kelle vastaseks oli itaallane Andrea Guerrieri. Seeman mängis esimest setti väga võimsalt, serv tuli hästi välja. Mäng oli pealtvaatajatele atraktiivne ja üsna heatasemeline. Kuid itaallane hakkas mängu käigus üha paremini tegutsema, samal ajal kulutas Seeman palju energiat võrgus käimisele. Heale võitlusele vaatamata kaotas Seeman mängu 6:2, 6:7, 4:6.

Turniiritabeli leiad SIIT.

scroll to top