fbpx
Close

Eesti seenioridele suur hulk medaleid ITFi turniiridelt

– Tugeval Helsingi seenioride turniiril tegi Liina Suurvarik puhta töö / Foto: Igor Pissarev/ETL

Võrreldes eelmise aastaga on ITF-i seenioride turniiride sarja (ITF Seniors Tour) kalender märksa tihedam. See avab ka rohkem võimalusi Eesti seeniortennisistidel end proovile panna.

Möödunud aasta sügisel peeti näiteks Lätis vaid kaks ITF-turniiri seenioridele ja Soomes koguni mitte ühtegi, siis sel aastal on Lätis juba tänaseks peetud neid kaks tükki (ITF S700 – Jurmala – Latvian Open Seniors Championships, ITF S200 – Riga – Rigas Seniors Open) ja Soomes teine käimas (ITF S700 – Helsinki – Midnight Sun by Freja, ITF S700 – Hanko – Scandinavian EB Champs by Mandatum). Muuseas, S700 kategooriast on kõrgemad vaid maailmameistrivõistlused ja regionaalsed meistrivõistlused (s.h. Euroopa meistrivõistlused).Seega on Jurmala, Helsingi ja Hango turniiride puhul tegemist meie lähiümbruse kõige kõrgema kategooriaga turniiridega suveperioodil. Kõikidel nendel turniiridel on osalenud ka Eesti seeniortennisistid ja võitnud seal mitut karva medaleid.


Jurmala S700 turniiril olid medalistid: Sulev Alajõe – kuld M55+ paaris- ja hõbe M55+ üksikmängus, Margus Metsanurm – kuld M60+ paarismängus, Riin Veiram – hõbe W40+ üksik- ja pronks 40+ segapaarismängus, Jaan Kree – hõbedad M65+ paaris-, 60+ segaspaaris- ja pronks M65+ üksikmängus, Ants Sepp – pronks M70+ üksikmängus, Erlend Pakk – pronksid M45+ üksik- ja paarismängus, Rain Raidna – pronksid M45+ paaris- ja 40+ segapaarismängus, Kaie Kree – pronks 60+ segapaarismängus.


Riia S200 turniiri eestlastest medalisitid: Riin Veiram – kullad W30+ üksik- ja 40+ segapaarismängus, Erlend Pakk – kuld M45+ üksik- ja pronks M40+ paarismängus, Margus Metsanurm – kuld M60+ üksikmängus, Rain Raidna – kuld 40+ segapaaris- ja pronks M40+ paarismängus.


Helsingi S700 turniir: Liina Suurvarik – kullad 40+ vanuseklassis nii üksik-, paaris- kui segapaarismängus (seega kõikides mänguliikides esikoht!), Helen Tälli – kuld 45+ segapaaris- ja hõbe W45+ üksikmängus; Margus Metsanurm – hõbe M60+ paarismängus, Ants Sepp – pronks M70+ üksikmängus.

Hanko S700 turniir on alles käimas.

scroll to top