fbpx
Close

Närvide mäng! Aga Kaia Kanepi võttis oma ja jõudis kolmandasse ringi!

Kaia Kanepi. / Foto: EPA/Scanpix

Kaia Kanepi alistas Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste teises ringis maailma 50. reketi Shuai Zhangi (Hiina) 6:7, 6:0, 7:5. Dramaatiliste pööretega mäng kestis täpselt kaks ja pool tundi.

Esimeses setis oli üsna palju pikki pallivahetusi, kus kumbki initsiatiivi ei saanud ja selline olukord soosis hiinlannat, kes liigub ju Kanepist paremini. Ta sai krossidega Kaiat tihti nurka suruda ning natuke jäi eestlannal agressiivsusest puudu. Kanepi näitas küll head võitlusvaimu, kui pärast seisu 3:5 murdis esimest korda Zhangi pallingu, aga tie-break kuulus ikkagi hiinlannale 7:4. Vastasel ka vedas, sest viimase punkti sai ta tänu võrgutripsule. Kuid sarnasel viisil oli Kanepil jälle vedanud esimese ringi mängus Julia Görgesiga.

Teises setis tegi Kanepi kõike paremini kui esimeses. Natuke langes ka Zhangi esimese pallingu õnnestumisprotsent, mis oli oluline näitaja, sest teiselt servilt ta eriti punkte ei saanud. Ent Kaia oli esimese setiga võrreldes agressiivsem ja ka eksis vähem. Tulemus 6:0 räägib enda eest.

Ent nagu arvata võis, leidis Zhang kolmandas setis vähemalt mingil määral vastumürki Kaia suurepärasele ründemängule. Tal õnnestus aeg-ajalt ka initsiatiivi haarata, aga suures osas domineeris siiski Kanepi, kes pärast esimeses geimis servi kaotamist asus juhtima 4:1 ja omas siis veel üht murdepalli. Seda ta kasutada aga ei suutnud ja hiinlanna sai mängu tagasi. Nüüd oli omakorda Kaial raske seis, kui ta seisul 4:4 jäi servigeimis 15:40 taha. Aga ta mängis nüüd hiilgavalt järgmised neli punkti ja sai eduseisu tagasi. Kuigi järgmise servigeimi Zhang 0:30 seisult päästis, ei suutnud väsinud hiinlanna, kes pidi Kaiast märksa rohkem jooksma, seda enam teist korda teha. Kuigi tundus, et 6:5, 40:15 juhtinud ja kaks matšpalli omanud Kanepi oli üsna närvis, tuli hiinlanna appi ja eksis teisel matšpallil ise!

Kanepi lõi 3 ässa ja tegi 6 topeltviga, Zhang vastavalt 2 ja 2. Aga üldse servi puhul tuli kõige suurem vahe sisse ikkagi teiselt servilt võidetud punktide osas – Kanepi 43% ja Zhang vaid 14% (27st 4). Seepärast oli hiinlannale väga oluline, et ta sai esimest servi sisse 76% (Kanepil ka hea 68%), sest seetõttu pidi ta vähem kui neljandikul oma pallingu punktidel üldse teist servi lööma. Tänu sellele tasakaal kahes setis üldse püsis.

Äralööke sooritas Kanepi 47 ja Zhang 28, lihtvead vastavalt 41 ja 35. Jah, vaid kuus lihtviga tegi Kanepi rohkem – arvestades tema agressiivsemat mängustiili on see väga hea tulemus. Murdepalle võitis Kaia 17st 7 ja Zhang 13st 3. Taas tuleb kiita Kanepit, et ta suure osa murdepallidest päästis.

Kuid vastased lähevad Kanepikl üha kergemaks – kui arvestada edetabelikohta. Ta mängis maailma 18. reketiga, täna 50. reketiga ja 3. ringis tuleb vastu Veronika Kudermetova (Venemaa, WTA 68.), keda Kaia on tänavu ka korra võitnud. Hõisata on muidugi vara, aga tundub, et kõik on Kaia enda kätes, et pääseda 1/8 finaali.

scroll to top