fbpx
Close

Naomi Osaka võttis ennast Prantsusmaa lahtistelt maha

– Naomi Osaka / Foto: EPA/Scanpix

Maailma teine reket ja neljakordne suure slämmi turniiride võitja Naomi Osaka (Jaapan) võttis ennast Prantsusmaa lahtistelt meistrivõistlustelt maha.

Enne turniiri teatas Osaka, et ei hakka osalema pressikonverentsidel ja on valmis maksma selle eest trahvi. Nüüd aga ähvardasid korraldajad, et kui Osaka meediaboikott (pärast esimest ringi ta juba keeldus pressikonverentsist) jätkub, võib järgneda karmim karistus diskvalifitseerimise näol. “Kui ma mõni päev tagasi oma postituse avaldasin, ma ei mõelnud, et võin sattuda sellisesse olukorda. Usun, et nii turniiri kui ka teiste mängijate heaolu nimel on parem, kui võtan ennast maha, et kõik saaksid keskenduda ainult tennisele,” kirjutas Osaka.

Mingil määral ta raputas endale tuhka pähe, et valis mittesobiva aja oma sõnumi edastamiseks. “Pärast 2018. aasta US Openit tekkis mul depressioon, millest mul oli raske jagu saada. Kõik, kes mind tunnevad, teavad, et olen introvert. Nad on pannud tähele, et käin kõrvaklappidega, et ennast kaitsta väliste mõjude eest. Kuigi meedia on minusse hästi suhtunud, puudub mul loomulik esinemisoskus avalikkuse ees ja elan seda alati raskelt üle, kui tuleb rääkida meediaga. Mul on raske nendega kontakteeruda, olen alati närvis. Pariisis tundsin, et mu närvisüsteem juba andis häire ja leidsin, et tähtsam on enda eest hoolitseda ja jätta pressikonverentsidele minemata,” põhjendas Osaka üsna pikalt oma otsust.

Osaka lisas, et avalikule pöördumisele lisaks kirjutas ta eraldi kirja turniiri korraldajaile, et ta oleks rõõmus, kui saaks probleemi arutada uuesti pärast võistlust. “Praegu võtan väikese pausi ja kui tekib õige hetk, siis tahaks väga arutada profituuriga, kuidas parandada olukorda nii mängijate, pressi kui ka fännide jaoks,” ütles Osaka. Ta täpsustas, et mängijate vaimse tervis probleem on väga oluline ja ta ei tahaks kuidagi seda diskussiooni vältida.

Turniiritabelis tähendab Osaka loobumine, et mänguta saab 3. ringi Ana Bogdan (Rumeenia).

scroll to top