fbpx
Close

Roland Garrosi kaks endist tšempionit langesid välja

– Jelena Ostapenko | Foto: ETL/Karl Toomsoo

Esmaspäeval tabas sama saatus Prantsusmaa lantiste meistrivõistluste 2016. ja 2017. aasta naiste üksikmängu võitjat.

Neli aastat tagasi Pariisis triumfeerinud Jelena Ostapenko (Läti) kaotus polnud ehk kuigi üllatuslik, sest ta kaotas Sofia Keninile (USA, 4), kes oli ju Roland Garrosi mullune finalist ja lisaks Australian Openi 2020. aasta võitja. Aga Kenin oli viimasel ajal mänginud nii kahvatult, et paljud pidasid Ostapenko šansse paremateks. Koguni 16 servimurret nähti selles mängus, kus Kenin jäi peale 6:4, 4:6, 6:3. Eriti imelik oli otsustav sett, kus Kenin läks algul 3:0 ette, olles võitnud teises geimis oma servi. Rohkem enda pallingugeime selles setis ei võidetudki ja Keninile saadud edust piisas. Ostapenko on Pariisis neli korda välja langenud esimeses ja korra kolmandas ringis, aga ühe korra võitnud – tõeliselt kummaline statistika!

Kindlasti oli aga üllatus 2016, aasta tšempioni Garbine Muguruza (Hispaania, 12) 1:6, 4:6 kaotus Marta Kostjukile (Ukraina). Muguruza vorm oli siiski küsimärk, sest pärast hiilgavaid tulemusi Araabia poolsaarel (Doha finaal, Dubai võit) ei olnud hispaanlanna kuigi hästi mänginud. Roomas langes ta välja kaheksandikfinaalis. Muguruza võitis täna oma servilt ainult pooled punktid (72st 36).

Võib veel lisada, et pühapäeval oli langenud ka kolmas endine Prantsusmaa lahtiste võitja, kui Svetlana Kuznetsova (2009 meister) kaotas pigem siiski ettearvatult Viktoria Azarenkale (Valgevene, 15) 4:6, 6:2, 3:6.

Vaadake Prantsusmaa lahtiste naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top