Naiste neljanda liiga üldvõit Jana Trakmannile, ilma temata peetud Mastersi võitis Noora Olsson

– Siin pildil on neljanda liiga üldvõitja Jana Trakmann ja Mastersi võitja Noora Olsson koos pildil / Foto: Tennisnet

SEB Liigatennis naiste neljanda liiga üksikmängu Masters toimus ilma hooaja üldvõitja Jana Trakmannita. Trakmann on näidanud head minekut juba ka kolmandas liigas ja nii pidi Masters andma vastuse, kuidas jaotuvad lõpuks järgnevad kohad.

Neljandas liigas on praktiliselt igal aastal juhtunud nii, et üks või mitu mängijat on arengus ja tulemustega teistelt eest ära läinud. See kehtis ka Jana Trakmanni puhul. Võimalik, et korraldaja pidanuks tubli harrastaja jooksvalt roteerima kolmandasse liigasse, aga viimastel kuudel ei osalenud ta väga aktiivselt etappidel ja nii kadus selleks vajadus.

Mastersil olid kaheksa osalejat paigutatud kahte alagruppi, mille võitjad kohtusid finaalis. Asetuste aluseks võeti WTA finaalturniiri asetuste põhimõte. A alagrupis saavutas esikoha Noora Olsson (1), kuid võinuks ka teisiti minna, sest ta võitis napilt Jana Astrelinat (7) 7:6 ja Kristiina Gekki 7:5. B alagrupis kuulus esikoht Liina Tamelale, kellele osutas suurimat vastupanu Kristi Linkov – 6:4. Finaalis alistas Noora Olsson Liina Tamela tulemusega 6:4. Kolmandat kohta jagasid Kristi Linkov ja Jana Astrelina.

– Mastersi kolmanda koha omanik Kristi Linkov / Foto: Tennisnet

2019. hooaja esikümme kujunes alljärgnevaks (28 turniirist läks arvesse 8 paremat): 1. Jana Trakmann 53,70 punkti, 2. Noora Olsson 50,16, 3. Liina Tamela 34,39, 4. Reelika Pukk 32,62, 5. Kristi Linkov 31,63, 6. Kristiina Gekk 28,79, 7. Jana Astrelina 27,25, 8. Mari-Liis Rebane 26,33, 9. Riina Bachmann 23,03, 10. Ivika Torpel 22,05.

Kolmandasse liigasse tõstetud mängijate nimekirja leiad siit.

Neljanda liiga kogu lõpliku edetabeli leiad siit.