Eesti kaotas Billie Jean King Cupil napilt Türgile

– Maileen Nuudi / Foto: ETL/Igor Pissarev

Billie Jean King Cupi I grupis kohtus Eesti täna oma teises matškohtumises võõrustaja Türgi naiskonnaga. Arvestades, et Eesti oma esimese matši Antalyas kaotanud Serbiale 1:2, oli Türgi alistamine väga oluline.

Taas kord näitas head mängu meie teine number Maileen Nuudi (WTA 894.), kes alistas oma vastase Pemra Ozgeni (WTA 320.) kahes setis. Mäng kestis tund ja 41 minutit. Esimeses setis oli kogu aeg kerge initsiatiiv eestlannal ja ta võitis selle 6:4. Viiest murdepallist õnnestus tal realiseerida kaks, vastane tegi seda ühe korra kolmest võimalusest. Geim-geimilt kulgenud teises setis omas Ozgen seisul 5:4 ka settpalli, mis viinuks mängu otsustava setini. Nuudi järjestikku võidetud kolm punkti tõid ta aga ohtlikust seisust välja. Mõlemal oli kokku neli murdepalli, ent Nuudi realiseeris neist ühe rohkem (3-2). Ka teine sett lõpuks tema nimele – 7:5. Seega alistas Nuudi endast edetabelis pea 600 (!) kohta kõrgemal asetseva tennisisti. Järjekordne näide kui heasse mänguvormi on Nuudi viimaste kuudega tõusnud ja mis on tema potentsiaal. Eesti asus matši 1:0 juhtima!

Esinumbrite heitluses jäi Elena Malõgina (WTA 420.) üsna kindlalt alla Ipek Ozile (WTA 224.) – 1:6, 4:6. Teine sett oli oluliselt võrdsem ning otsustava servimurde tegi Türgi tennisist alles seisul 5:4. Arvestades Ozi kõrget edetabelikohta polnud tegemist mingi üllatusega. Üldseis viigistus 1:1-le.

Seega otsustas matši saatuse paarismäng. Siin tulid platsile Eesti poolel Maileen Nuudi ja Katriin Saar. Teisel pool võrku olid Ayla Aksu ja Ipek Oz. Avasetis domineerisid meie naised ja võitsid selle veenvalt 6:2. Paraku libises teises setis alates seisust 2:3 kontroll vastastele ning nad võitsid teise seti sama tulemusega – 6:2. Otsustavas setis lõppes seisul 1:1 geim meie naiste kolme topeltveaga, mis viis Türgi paari servimurdega juhtima. Ja kuigi seisul 3:1 kaotati oma serv teistkodselt, sai siiski määravaks just see esimene servi kaotus, sest tolles geimis oli võimalus ka serv ära võtta (kolm geimpalli). Otsustav sett samuti Aksu/Ozile 6:2 ning kogu kohtumine Türgile.

Billi Jean King Cupil on Eesti seega kaotanud mõlemad mängud 1:2.