Monte Carlo Mastersi veerandfinaalid üllatusi ei toonud

Monte Carlo turniiri kahekordne võitja Stefanos Tsitsipas jõudis poolfinaali. / Foto: Reuters/Scanpix

Monte Carlo Masters 1000 turniiri veerandfinaalides võitsid kõik need mängijad, kes olid edetabelis kõrgemal ja keda ka kihlveokontorid pidasid soosikuks.

Väljastpoolt maailma esikümmet pääses poolfinaali üks mees, aga selleks on turniiri kahekordne võitja Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 12). Tsitsipas alistas täna ootamatult kindlalt Karen Hatšanovi (15) 6:4, 6:2. Venelane oli eile võitnud kuulsama kaasmaalase Daniil Medvedevi, aga Tsitsipase vastu hammas üldse ei hakanud. Kreeklane lõpetas mängu viie geimi järjest võitmisega, kusjuures punktid võitis ta sel perioodil 20:3.

Kuid ikkagi on kahtlane, et Tsitsipas suudab poolfinaalis üllatada Jannik Sinnerit (Itaalia, 2), kes küll täna loovutas esimest korda seti, kui alistas Holger Rune (Taani, 7) 6:4, 6:7, 6:3. Lahendus tuli alles kolmanda seti kaheksandas geimis, kus Sinner murdis seisuks 5:3 ja seejärel hoidis servi. Omavahelistes mängudes juhib Tsitsipas Sinneri vastu 5:3, aga kaks viimast mängu võitis itaallane. Tuleb siiski arvestada, et 2022. aastani oli Tsitsipas nende igas kohtumises favoriit ja juhtis 4:1.

Maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) sai jagu Alex De Minaurist (Austraalia, 11) 7:5, 6:4. Kerge mäng see serblasele polnud. Esimeses setis jättis ta seisul 5:4 kasutamata settpalli, aga seejärel pidi ise seisul 5:5 päästma murdepalli ja lõpuks 12. geimis tegi mängu esimese murde. Seevastu teine geim oli täielik tõrjujate pidu, sest oma servil võideti ainult kolm geimi (Djokovic 2 ja De Minaur 1). Poolfinaalis kohtub Djokovic Casper Ruudiga (Norra, 8).

Maailma edetabelis langeb Rune üle pika aja esikümnest välja, esmaspäeval saab tema edetabelikoht olema 12. Põhjus oli selles, et mullu mängis taanlane finaalis ja nüüd kaotas 400 ATP punkti. Veel rohkem (-955) kaotas punkte eelmise aasta võitja Andrei Rublev, aga tundub, et ta jääb veel napilt maailma edetabelis kuuendale kohale püsima. Ruud mööduks venelasest, kui saaks finaali ja Tsitsipas sel juhul, kui võidaks turniiri. Kuna nad on tabeli erineval poolel, on mõlemad sündmused võimalikud, kuid pigem mitte, sest poolfinaalis on favoriidid nende vastased.