Väsinud Markus Mölder sai poolfinaalis kiire kaotuse

Markus Mölder. / Foto: Igor Pissarev

Kuus päeva järjest pikki mänge pidanud Markus Mölderil ei jätkunud enam jaksu Antalya ITF-i M15 turniiri poolfinaaliks, kus ta kaotas itaallasele Facundo Juearezile (ATP 717.) 0:6, 2:6.

Tegelikult ei olnud mäng nii ühepoolne, sest 14 geimi kestsid kokku tund ja 8 minutit ning esimese seti algul ja teise seti keskel oli võitlust palju. Nii sai Mölder teises setis murde tagasi seisuks 2:2, kuid andis seejärel uuesti oma servi ära. Järgnes veel üks pikk geim (14 punkti), kus Juarez juhtis 40:0, aga Mölder jõudis veel pärast seda kahe murdepallini. Kui see geim läks ära, oli Mölderi vastupanu raugenud. Kuid punktidega kaotus 42:63 ei olnud suur. Vastane ei võitnud ühtki geimi nulliga ja ainult ühes geimis piirdus eestlane ühe punktiga, ülejäänutes sai kaks või rohkem.

Kuna ITF-i turniiride punkte ei panda juurde tavaliselt järgmisel nädalal, siis näeme alles ülejärgmisel esmaspäeval, millisele kohale maailma edetabelis Mölder kerkib. Seda võib juba kindlalt väita, et Mölder tõuseb Kristjan Tamme järel Eesti viiendaks reketiks.