fbpx
Close

Meeste maailma esisajast ei sõida Austraaliasse vaid kaks mängijat

Austraalia lahtiste peaväljak Rod Laver Arena. / Foto: AFP/Scanpix

ATP edetabeli esisaja mängijaist andsid ennast Australian Openi slämmiturniiriks üles kõik peale ja Fernando Verdasco (Hispaania, ATP 65.) ja Philipp Kohlschreiberi (Saksamaa, ATP 98.)

Tuleb ka arvestada, et Verdasco ja Kohlschreiberi (mõlemad 37-aastased) näol on tegemist maailma esisaja vanuselt kolmanda ja neljanda mängijaga, kel suuri eesmärke enam pole. Küll aga teevad ülesandmise põhjal kaasa 39-aastased Roger Federer (Šveits, 5) ja Feliciano Lopez (Hispaania, 64), ent neist Federeri mängimine pole vigastuse tõttu kindel.

Kuna kaks mängijat saavad turniirile vigastuseelse (nn protected ranking) põhjal, siis pääseb viimasena põhitabelisse maailma 104. reket Yasutaka Uchiyama (Jaapan). Otse ei pääsenud turniirile Briti kuulsus Andy Murray (122.), kuid ta võib veel korraldajatelt saada vabapääsme (wild card). Kui ei saa, on Murrayl ainus võimalus üritada pääsu Melbourne’i Dohas peetava kvalifikatsiooniturniiri kaudu.

Juba on selgunud ka mõned tippmängijate paarid, kes hakkavad Austraaliasse saabumise järgsel esimesel karantiininädalal omavahel treenima. Nimelt tohib kuni seitsmenda päeva koroonatestini harjutada vaid ühe mängijaga. Ehkki peaaegu iga tippmängija tiimis on olemas ka sparringupartner, eelistatakse ikkagi harjutada enda tasemel tennisistiga ja nii leppisid omavahelise treeningu esimeseks nädalaks kokku näiteks Rafael Nadal (Hispaania, 2.) ja Jannik Sinner (Itaalia, 37.). Australian Openi 2014. aasta võitja Stanislas Wawrinka (Šveits, 18.) treenib aga Diego Schwartzmaniga (Argentiina, 9).

Kui karantiini seitsmendal päeval antud koroonaproov on negatiivne, tohivad mängijad edaspidi harjutada ka rohkemate partneritega.

scroll to top