Meeste kolmanda liiga Rakveres võitis Margus Laiverik ja neljanda liiga Tallinnas Tanel Tilk

– Neljanda liiga finalistid Tanel Tilk ja Sergio Rannula / Foto: Kaie Aamisepp

SEB Liigatennise hooaja 2019/2020 meeste kolmanda liiga üksikmängu 4.etapp peeti Rakvere Aqva Spordikeskuses ja neljanda liiga üksikmängu 3.etapp Tallinna külje all Laagri Tennisekeskuses.

Kui reeglina on osalejate arv turniiridel väljaspool Tallinnat väiksem, siis viimati Rakveres peetud kolmas liiga tõi kohale koguni 23 harrastajat. Tegelikult oli soovijaid rohkemgi, ent registreerimisega hilinenud jäid tabelist välja. Seekord kaks esimesena asetatud mängijat finaali ei jõudnud. Eelmise hooaja parim Kalle Muuli langes konkurentsist poolfinaalis, kus ta pidi tunnistama Indrek Saare paremust 6:3 6:3. Saar on viimase poole aastaga kõvasti progresseerunud ja usutavasti teeb ta lähitulevikus mehetegusi juba ka teises liigas. Finaalis kohtus Saar tartlase Margus Laiverikuga (3/4). Laiverik sai poolfinaalis eduseisul 6:4 3:2 loobumisvõidu turniiri üllatajalt Rivo Aunpult. Finaal oli väga tasavägine, ent ka siin sai Laiverik loobumisvõidu eduseisul. Laiverik oli juhtimas Saare vastu 7:5 4:3.

Neljandas liigas on alanud hooajal lisandunud palju uusi mängijaid. Finaali jõudsid siiski juba mitmendat hooaega aktiivselt kaasa tegevad Tanel Tilk ja Sergio Rannula (5/8). Rannula jaoks oli juba finaali jõudmine suur õnnestumine, poolfinaalis alistas ta Andrus Salusoo tulemusega 6.3 5:7 10:6. Seevastu üldliidri ja esimesena asetatud Tanel Tilgi jõudmine finaali oli loogiline. Poolfinaalis võitis ta raskusteta Martin Karrot 6:2 6:2. Finaalis jätkus tasavägist mängu vaid esimesse setti. Etapivõit Tilgile tulemusega 7:6(9) 6:2.

Meeste liigatennise värsked EDETABELID leiad SIIT.