fbpx
Close

Martina Navratilova ennustab Anett Kontaveiti WTA finaalturniiri võitjaks

Kaks kunagist suurt rivaali Martina Navratilova (vasakul) ja Chris Evert on hästi kursis ka tänapäeva tennisega. / Foto: Imago Sport/Scanpix

WTA kodulehekülg on kahel tenniselegendil Chris Evertil ja Martina Navratiloval palunud hinnata kaheksa finalisti šansse 10. novembril Guadalajaras algaval WTA finaalturniiril.

Esimene WTA finaalturniir peeti 1972. aastal Boca Ratonis (USA, Florida) ja selle võitis tollal 17-aastane Evert. Esikoha auhind oli praegustes mõõtmetes tühine, 25 000 dollarit, aga Evert ei saanud sedagi vastu võtta, sest oli veel amatöör. Ta meenutas, et isa oli väga õnnelik, et vähemalt 400 dollarit lubati ka amatööril kulude katteks auhinnana vastu võtta – nüüd sai pere oma bensiini- ja toidukulu tagasi. Kokku võitsid Evert ja Navratilova kahe peale esimesest 16st WTA finaalturniirist 12.

Legendid on muidugi viisakad ja neil jagub kiidusõnu kõigile kaheksale finaalturniirist osavõtjale – kuidas teisiti, sest tegu on ju maailma parimatega. Kuid ainus konkreetne võidupakkumine tuleb Navratilovalt ja tema on valinud selleks Anett Kontaveidi. “Ilma igasuguse kahtluseta praegu kuumim mängija tuuril. Selgelt on treener Dmitri Tursunov teinud temast hoopis uue mängija. Palju särtsakam ja vabam. Tema mängus ei tundu enam olevat piiranguid. Arvan, et tema võidabki turniiri,” ütles Navratilova.

Evert nii konkreetselt ei pakkunud, kuid ütles, et isegi enne Tursunovi tulekut oli Kontaveit juba silmapaistev mängija: “Kolm aastat tagasi jälgisin tema mängu esimest korda hoolikamalt. Olin imestunud: miks ta rohkem ei võida? Praegu ta on väga kindel – säde silmis ja liigub nagu välk. Need kaks asja on tema mängu paremaks teinud.”

Evert ja Navratilova arvavad ka, et keskmäestiku hõredam õhk ja Guadalajara väljakukate teevad põrke aeglasemaks ja sel põhjusel ei löö läbi Arina Sabalenka ja Karolina Pliškova. Evert arvas, et Sabalenka taseme lagi on kõigist kaheksast finalistist kõrgeim, kuid see ei too võitu nüüd, vaid hoopis järgmisel aastal mõnel slämmiturniiril. Mures olid legendid eelkõige Garbine Muguruza ja Iga Swiateki pärast. Nad arvasid, et kui nemad ei too Guadalajarasse oma “parimat mina”, siis ei ole lootusi võiduks.

Artiklit saab tervikuna lugeda siit.

scroll to top