fbpx
Close

Kõigi aegade suurim üllatus: Nadali kaotus Söderlingile Pariisis

– Rafael Nadal / Foto: Xnhua News Agency/Scanpix

Veebikülg tennis.com valis välja kümme kõigi aegade suurimat üllatust slämmiturniiridel ning lasi lugejail hääletada paremusjärjestus. Esikoha sai rootslase Robin Söderlingi võit Rafael Nadali üle 2009. aasta French Openi 1/8 finaalis.

Nadali kaotus Pariisi liivaväljakuil on erakordselt haruldane – aastatel 2005-2018, mil hispaanlane on seal osalenud, on ta ainult kaks korda kaotanud. Lisaks Söderlingile sai temast jagu Novak Djokovic 2015. aasta veerandfinaalis. Sellele järgnenud hooajal langes Nadal välja 3. ringis, kuid seda loobumiskaotusega kaasmaalasele Marcel Granollersile.

Hääletusel sai teise koha Serena Williamsi allajäämine itaallanna Roberta Vincile 2015. aasta US Openi poolfinaalis. See kaotus rikkus Serena võimaluse teha suur slämm, sest aasta esimesed kolm slämmiturniiri oli ta võitnud. Vinci kaotas aga tookord finaalis kaasmaalanna Flavia Pennettale.

Kolmanda koha sai Roger Federeri kaotus ukrainlasele Sergei Stahhovskile 2013. aasta Wimbledoni 2. ringis. Tennis.com analüütiku arvates ei vääriks see üllatus kolmandat kohta, sest Stahhovski on hea servija ja ülima õnnestumise korral on murul võimalik üllatada pelgalt pallingu abil.

Esikümnesse mahtus vaid üks finaal, mis sai üllatuste reas 7. koha. See oli 1975. aasta Wimbledoni meeste üksikmängu finaal, kus kahe ameeriklase mängus alistas Arthur Ashe Jimmy Connorsi. Kuigi Connors oli ilmselge favoriit, ei tohiks Tennisneti arvates seda mängu esikümnesse siiski paigutada, sest Ashe oli ikkagi stabiilne TOP10 tennisist. Võrdlusena võiks siis Juan Martin Del Potro 2009. aasta US Openi finaali võitu Roger Federeri üle pidada vähemalt samaväärseks üllatuseks.

Vaadake üllatuste TOP10 kogu järjestust siit. Samas loos on juba ka uus küsitlus: kes on kõigi aegade parim USA tennisist? Huvitav, et Jimmy Connors ei ole valitud Tennis.com arvates TOP10 sekka, ehkki võiks seal olla kas Jim Courieri, Lindsay Davenporti või Bryani vendadepaari asemel.

scroll to top