fbpx
Close

Krejcikova ja Siniakova võitsid WTA finaalturniiril paarismängu

– Katerina Siniakova ja Barbora Krejcikova / Foto: Reuters/Scanpix

Barbora Krejcikova ja Katerina Siniakova (Tšehhi, 1) alistasid neljapäeva öösel Guadalajaras WTA finaalturniiri paarismängu finaalis Su-Wei Hsieh’ (Taipei) ja Elise Mertensi (Belgia, 3) ning kinnitasid sellega maailma parima paari staatust.

Aastal 2021 said Krejcikova/Siniakova kolm suurt võitu erineval tasemel – Roland Garrosi slämmiturniiril, olümpiamängudel ja nüüd WTA finaalturniiril. Australian Openil jõudsid nad finaali. Guadalajaras olid tšehhitarid vastastest parajalt üle. Esimeses setis nad küll kaotasid ühe servigeimi, aga murdsid selle kohe tagasi seisuks 5:3. Teises setis piisas neile murdest esimeses geimis. Lõpptulemus oli 6:3, 6:4.

Ühtlasi tähendas Tšehhi paari võit, et maailma paarismängu edetabelis vahetab seni juhtinud Hsieh’ välja Siniakova, kellel on 165 punkti rohkem kui teisel kohal asuval Krejcikoval, Hsieh langes kolmandaks. Nimelt võitis Siniakova Moskva turniiril paarismängu koos Jelena Ostapenkoga (Läti), sealt need enampunktid tulevadki.

Krejcikoval oli tänavu võimalus teha WTA finaalturniiril kuldne duubel, aga üksikmäng ebaõnnestus tal täielikult. Kahekordne võit WTA finaalturniiril ei ole väga haruldane – Martina Navratilova sai sellega hakkama kuus korda, aga samuti Martina Hingis (2000) ja Jana Novotna (1997) ühe korra.

scroll to top