fbpx
Close

Martina Navratilova on hämmingus tippnaiste tulemuste kõikumisest

Martina Navratilova. / Foto: AFP/Scanpix

Kauaaegne maailma esireket ja üksikmängus 167 tiitlit (neist 18 suure slämmi turniiri) võitnud Martina Navratilova ei suuda mõista, kuidas tänapäeval on turniiridel nii palju erinevaid võitjaid.

Navratilova usub, et WTA tuuril ei kordu enam kunagi tänavuse aasta juhtum, kui hooaja 18 esimest turniiri võitsid kõik erinevad mängijad. Endine äss küll leiab, et põhjus võib olla selles, et andekaid mängijaid on tänapäeval palju ja tippvormis olles on suur hulk tennisiste võimelised turniiri võitma, aga samas häirib Navratilovat kindlate liidrite puudumine.

“Praegu ei domineeri naiste tennises keegi,” kirjutas Navratilova WTA koduleheküljel, “Serena Williams mängib harva ja Naomi Osaka pole üle saanud treenerivahetusest tingitud probleemidest. Tippmängijail on oma segased perioodid ja suured taseme kõikumised. Mind on hämmastanud selline ebastabiilsus, et Petra Kvitova on nüüd ainus naine, kes võitnud tänavu kaks turniiri. Olen püüdnud neist taseme kõikumistest aru saada, aga see jääb mulle mõistatuseks.”

Navratilova kirjutas, et kui võistlesid tema ja Chris Evert ning hiljem Tracy Austin, Steffi Graf ja Monica Seles, ei saanud keegi neist üllatuskaotusi. “Kui keegi meist oleks kaotanud näiteks maailma 50. reketile, siis oleksid kõik inimesed küsinud: mis juhtus? Praegu võetakse seda aga kui tavalist nähtust,” kurtis Navratilova, kes rõhutas ka seda fakti, et kuni Osaka võidu kordamiseni tulid suure slämmi turniiridel võitjaks kaheksa erinevat tennisisti. “Tahaks, et sellised tulemused oleksid ainult erandid, aga nad pole. Tahaksin näha, et tippmängijad püsiksid tugevatel turniiridel konkurentsis kauem,” soovis Navratilova.

Muidugi ei tule Navratilova ajad enam kunagi tagasi. Aastatel 1982-1986 võitis Navratilova viiel hooajal 442st mängust 428 (96,8%). Tema nimel on ka ühe hooaja rekord, kui ta aastal 1983 kaotas 87st mängust vaid ühe (võiduprotsent 98,9). Käesoleval kümnendil on ainult Serena Williams mõnel hooajal kõvasti domineerinud, ent temagi sai näiteks oma edukal 2015. aastal kokku kuus kaotust (tõsi, neist kolm olid loobumiskaotused).


scroll to top