fbpx
Close

Mark Lajalist sai kolmekordne Eesti U18 tšempion

– Mark Lajal / Foto: ETL/Igor Pissarev

Kolmapäeval tõmmati joon alla Eesti noorte tennise meistrivõistlustele. Kahe nädala jooksul õnnistas ilmataat noorsportlasi rohke päikesega, vihm segas võistlejaid vaid eelmise nädala neljapäeval. U18 noormeeste seas tegi puhta töö Mouratoglou akadeemias treeniv Mark Lajal.

„Selliseid eestikaid ei mäletagi, et üldse vihma ei saja,“ rääkis treener Aivo Ojassalu, kelle hoolealused võtsid tänavustelt meistrivõistlustelt mitmeid auhinnalisi kohti.

„Väga kihvt üritus, nii ilma kui esituste poolest,“

Enda õpilastest üllatas kogenud treenerit Markus Kristofer Sinivee. „Vot Sinivee tegi hea kaks nädalat, oleks võinud Ojakääri ka natuke kõvemini hammustada (Sinivee juhtis U16 turniiri poolfinaalis hilisema võitja Oliver Ojakääri (MK Tenniseklubi) vastu esimeses setis 5:2 ). Aga üldiselt võib temaga küll rahule jääda. Ja muidugi Kiira Paškov (tuli 10-aastaselt U12 hõbedale). Vot järgmisel aastal ta näpistab Paškov vanemaid juba kõvemini,“ kiitis Ojassalu.

– Aivo Ojassalu / Foto: ETL

U18 finaalis nägi päris rohkearvuline tennisepublik kõva lahingut Mark Lajali ning 15-aastase Oliver Ojakääri vahel. Esimeses setis võttis Ojakäär 7:6 (4) üllatusvõidu ning lasi pärast setivõitu Kadriorus kuuldavale sellise möirge, mida muidu kuulevad vaid Serengeti tasandikel elutsevate loomade kõrvad.  

Järgnevas kahes setis võttis soosik ning kaks aastat vanem Lajal siiski oma 6:1, 6:1.

Lajal ütles, et esimeses setis mängis ta pisut pehmelt. „Tahtsin olla küll agressiivne, kuid ka Oliver mängis hästi. Ütleme nii, et avasetis vedas ka serv alt. Võtsin pärast esimest setti väikese pausi ning mõtlesin järele, et milleks ma siia tulin. Sain peas asjad korda ja sellest edaspidises mängus piisas.“

Vilunud  treener Ojassalu rääkis, et Lajali mäng meenutas pisut juba meeste tennist. „No löövad jah palli kõvasti, mis seal salata. Nii Ojakäär, kui Lajal. Aga kaua sa taod  seal seda kolme-nelja meetri kaugusel tagajoonest…Vastu tuleb minna, aeg ära võtta… Lajalil tuli see teises ja kolmandas setis juba välja,“ kommenteeris Ojassalu.

Lisaks üksikmängule saavutas Lajal Eesti meistritiitli ka U18 paarismängus koos Alexander Georg Mändmaga ning segapaarismängus koos Lissi Kubrega.

Enne Prantsusmaale tagasiminekut ootavad Lajalit ees kolm ITFi turniiri Lätis.

Kõik ENMV tulemused leiad siit.

scroll to top