Tütarlaste U14 ja U18 üksikmängu meistriteks krooniti võimas üllataja Rahnel ja enesekindlust taastav Varul

– Liisa Varul ja Laura Rahnel / Foto: Facebook

ENMV tütarlaste kolmapäevastes üksikmängu finaalides oodatud põnevust ei tekkinud. Laura Rahnel (Pärnu Kalevi TK) ja Liisa Varul (MK Tenniseklubi) alistasid vastavalt Grete Gulli ja Anet Angelika Koskeli ning tulid Eesti meistriks.

Rahnel oli oma kõvast rivaalist Grete Gullist (Saaremaa TK) parem 6:0, 6:3. Rahneli kohta jätkus häid sõnu mitmetel siinkirjutajaga rääkinud tipptreeneril: Aivo Ojassalul, Martin Karisel, Ekke Tiidemannil, Märten Tamlal.

MK Tenniseklubi peatreener Martin Karis sõnas, et pärast ligi aastast vigastuspausi (Rahnelil oli ligi ühe aasta pikkune võistluspaus) nii võimsalt tagasi tulla on imetlusväärne. Karise jaoks oligi Rahneli suurepärane stabiilne esitus nii U16, kui U14 turniiril üks positiivsemaid üllatusi.

Rahneli treener Roland Kvelstein on öelnud 14-aastase lootustandva tennisemängija kohta ühe iseloomustava sõna: “Helge.“.

Rahnel mängis end turniiril täiesti tühjaks ning seetõttu toome tenniseneiu finaalijärgsed kommentaarid Tennisneti veergudele lähipäevil.

Grete Gulli treener ja isa Rauno Gull sõnas, et tegelikult oli mänguplaan Rahneli vastu olemas. „Ei tea, kas ei pidanud Grete plaanist kinni või ei täitnud seda piisavalt efektiivselt. Tõenäoliselt põles Grete lihtsalt läbi, sest tundus, et ta väga ootas finaali Rahneliga ning oli selleks valmis. Täna me asju ei aruta, ehk mõnel järgmisel päeval. On ilmselge, et sellest seisust saab ainult edasi minna,“ rääkis Saaremaa TK peatreener.

U14 paarismängus võitis Rahnel koos Adriana Rootsiga hõbedase autasu. Alistuda tuli duole Lisette Aljas (Tondiraba TK)/ Grete Gullile uskumatu stsenaariumiga tennisedraamas.

Esimese seti võitsid Aljas/Gull 6:4, teise Rahnel/Roots 6:3. Otsustavas setis juhtisid Gull/Aljas 8:5, kuid kõik neli tennispiigat väristasid kätt. Topeltviga ning seejärel lihtne tõrjeviga andsid Rahnel/Rootsile võimaluse, nad läksid omakorda ette 9:8. Kuid viimane sõna kuulus Aljas/Gullile, kes pärast vastaste eksimusi matšpalli võrgumängus ära realiseerisid. 11:9 ja tiitlivõit Gullile ja Aljasele.

Liisa Varul (MK Tenniseklubi) oli U18 tütarlaste üksikmängu finaalis parem Anet Angelika Koskelist (Tallink City SK) 6:4, 6:2.

Koskel võitis omakorda meistritiitili U18 tütarlaste paarismängus, kui oli koos Polina Ramenskajaga (TS2000) finaalmatšis üle Elisabeth Iilast (EKSM)/Andrea Rootsist (TCSK) 6:4, 1:6, 10:4.