Mark Lajal võitis Monastiris napilt

Mark Lajal mängimas Davis Cupil. / Foto: Karl Toomsoo/ETL

Monastiri M15 ITF-i turniiri algus venis vihma tõttu ja alles neljapäeval mängiti esimene ring, kus võidu sai ka Mark Lajal, kes alistas Michal Mikula (Poola) 6:3, 3:6, 7:6.

Kui eelmisel kuul kirjutasime, et meeste seas lõpevad Lajali tasavägised mängud pigem kaotusega, siis täna läks vastupidi – eestlane näitas lõpus head võitlejavaimu ja tuli välja ühemurdelisest kaotusseisust. Kuid murded ei olnudki tänases mängus kuigi haruldased – kahes esimeses setis kokku võideti tõrjel 18st geimist 10. Mõlemas setis kehtis reegel, et kes esimesena murdega ette läks, see ka võitis. Kuid otsustavas setis see õnneks ei kehtinud, sest esimese murde tegi Mikula seisul 3:3. Järgmine geim oli pikk, Lajalil kolm murdepalli ja vastasel kolm geimpalli, aga eestlane võitis ja võrdsustas seisu. Tie-break’is asus Lajal 6:1 juhtima, kuid läks veel pisut ärevaks, sest ta kaotas oma pallingul mõlemad punktid. Seisult 6:3 realiseeris Lajal matšpalli hoopis vastase servil.

Nagu arvata võibki, ei olnud nii suure murrete arvu juures servi statistika kuigi veenev – näiteks esimeselt pallingult teenisid nii Lajal kui ka Mikula 62% punktidest, aga teiselt servilt Lajal 41 ja Mikula 35% punktidest. Poolakal oli murdepalle rohkem, aga ta realiseeris neid kehvemini – 16st 6 ja Lajal 9st 6. Punktidega jäi Lajal peale 114:111.

Teises ringis kohtub Lajal Eliakim Coulibalyga (Cote d’Ivoire ehk Elevandiluurannik), kes on asetatud viiendana ja ATP edetabelis 558. kohal. Coulibaly on peaaegu täpselt aasta võrra Lajalist vanem – nad on sündinud vastavalt 5. ja 12. mail, aga aastatel 2002 ja 2003. Noorteklassis oli aafriklane peaaegu sama hea nagu Lajal – nende parimad edetabelikohad vastavalt 16. ja 11.